• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • فرماندار پیشوا: رد و عدم احراز صلاحیت این تعداد از داوطلبان قابل تامل است

  فرماندار پیشوا: رد و عدم احراز صلاحیت این تعداد از داوطلبان قابل تامل است

  فرماندار پیشوا: رد و عدم احراز صلاحیت این تعداد از داوطلبان قابل تامل است

  عباس ملکوتی خواه در جمع نمایندگان امور بانوان ادارات شهرستان پیشوا گفت: در سایه حضور و مشارکت همه گروه ها و جناح‌های سیاسی در انتخابات سال جاری، شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند خواهیم بود و مشت محکمی بر دهان ایادی استکبار و یاوه گویان کوبیده خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان پیشوا؛ وی تصریح کرد: همه موظف هستیم قانون را ملاک رفتار و گفتار خود قرار دهیم و در برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه و در شان نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم.

  فرماندار پیشوا اظهار داشت: ما به عنوان مجریان انتخابات وظیفه داریم زمینه را برای حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات پیش رو فراهم سازیم تا بار دیگر شاهد تحقق وحدت و همدلی ملت ایران اسلامی به ویژه مردم شهرستان پیشوا باشیم.

  ملکوتی خواه  با بیان اینکه ۷۱ شعبه اخذ رای در شهرستان پیشوا پیش بینی شده است افزود: آرای مردم شهرستان پیشوا در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با ۲۰ شعبه اخذ رای در بخش جلیل اباد و ۵۱ شعبه در بخش مرکزی جمع آوری خواهد شد.

  رئیس حوزه انتخابیه شهرستان پیشوا با اشاره به تعداد داوطلبان انتخابات افزود: در حوزه انتخابیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک ۶۴ نامزد ثبت نام نمودند که در مرحله اول رسیدگی به صلاحیت های آنان که توسط هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه صورت گرفت، ۳ نفر انصراف دادند و یک نفر به دلیل نواقص پرونده حذف گردید و ۶۰ داوطلب مورد تائید قرار گرفتند.

  ملکوتی خواه اظهار داشت: در مرحله بعدی و بعد از بررسی صلاحیت ها از سوی هیئت نظارت شورای نگهبان ۱۷ نفر تائید و ۴۴ نفر دیگر رد و یا عدم احراز صلاحیت شده اند که می توانند به شورای نگهبان مراجعه و شکایت خود را عنوان کنند و شورای نگهبان نیز ظرف مدت ۲۰ روز به شکایت آنان رسیدگی و نتیجه قطعی را اعلام خواهد نمود.

  وی با گلایه از تعداد رد صلاحیت های صورت گرفته گفت: رد و عدم احراز صلاحیت این تعداد از  داوطلبان نامزدهای انتخاباتی قابل تامل است.

  فرماندار پیشوا افزود: امیدوارم شورای نگهبان با تعامل و پیاده کردن منویات مقام معظم رهبری زمینه را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری فراهم کند تا افراد بیشتری و با سلایق مختلف مردم حضور داشته باشند و شاهد خلق حماسه در هفتم اسفند ماه باشیم.

  ملکوتی خواه در ادامه اظهار داشت: هر چه حضور مردم پررنگ تر باشد نتیجه آن نیز مطلوب تر و احتمال انتخاب اصلح نیز بیشتر خواهد شد.

  وی با اشاره به ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بنا بر این ماده قانونی، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما و میز خطابه نمازجمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی، موسسات وابسته به دولت، شهرداری ها، شرکت های و سازمان های وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مجرم شناخته می شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا به سی و هفتمین فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: از آنجا که امسال دهه فجر انقلاب اسلامی مصادف با برگزاری انتخابات است می طلبد که برنامه های این ایام در راستای حضور حداکثری مردم در انتخابات اجرایی شوند.

  وی در پایان با تاکید بر لزوم برگزاری باشکوه برنامه های دهه فجر گفت: باید مراقب بود نامزدهای انتخاباتی بر طبق قوانین و مقررات به تبلیغات بپردازند و از برنامه های دهه فجر استفاده ابزاری نکنند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  ۱۰ نظر on “فرماندار پیشوا: رد و عدم احراز صلاحیت این تعداد از داوطلبان قابل تامل است”

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۲۹

   کسانی را انتخاب کنید که ارزشهای این ملت مظلوم را به دشمن نفروشن

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۱

   “من به این آقایان هشدار می‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر، رژیمی را ساقط می‌نماید. لازم است همه به طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین توجه کنیم و به قوانین، هرچند مخالف نظر و سلیقه‌ی شخصی‌مان باشد، احترام بگذاریم و به این جمهوری نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌هاست وفادار باشیم.در خاتمه باید بگویم که حضرات آقایان فقهای شورای نگهبان را با آشنایی و شناخت تعیین کردم و احترام به آنان و حفظ مقامشان را لازم می‌دانم و امید آن دارم که این نحو امور تکرار نشود و به شورای نگهبان تذکر می‌دهم که در کار خود استوار باشید و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید و به خدای متعال اتکال کنید. از خداوند تعالی عنایت و رحمت برای ملت عزیز را خواستارم.”

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۲

   حضرت امام (رحمت الله علیه) در بیانات خود به صراحت بر ضرورت وجود نظارت دقیق از سوی شورای نگهبان تأکید کرده‌اند و فعالیت شورا را مورد تأیید خویش دانسته‌اند:
   “شورای محترم نگهبان، که حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی هستند، مورد تأیید اینجانب می‌باشند و وظیفه‌ آنان بسیار مقدس و مهم است و باید با قاطعیت به وظایف خود عمل نمایند. البته توجه به اهمیت حفظ نظام جمهوری دارند که با آن هیچ حکم و امری مزاحمت نمی‌کند و برای حفظ آن، از هیچ کوششی نباید مضایقه کرد و معلوم است آقایان با تعهدی که دارند تحت تأثیر هیچ جوی واقع نمی‌شوند. اِن‌شاءالله مؤید باشند.”

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۴

   امام خامنه ای: شورای نگهبان چشم بینای مردم و نظام در انتخابات است…

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۴

   رهبر معظم انقلاب: هدف از جنجال بی‌مبنا علیه نظارت استصوابی شورای نگهبان، نفوذ دادن عناصر مخالف اسلام و امام در ارکان نظام است.

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۵

   امام خمینی: هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذاست مفسد است…

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۰:۳۷

   امام خمینی: من به آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین شورای نگهبان امری خطرک برای کشور و اسلام است.

  • ترنم wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۱۳:۲۵

   طی روزهای گذشته عده ای از سیاسیون در اعتراض به ردصلاحیت های انجام شده از سوی شورای نگهبان، صحبت ها و نامه نگاری هایی را داشته اند که گویا به مذاق رسانه های ضدانقلاب خوش آمده و خوراک رسانه ای خوبی را برای آنها فراهم کرده است. این مسئله باعث شد تا اقدامی هماهنگ میان رسانه های ضدانقلاب و برخی از روزنامه های داخلی شکل بگیرد.

  • حسین جندقی wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۲۰:۰۳

   اگر ردصلاحیت ها مبنای حقوقی و قانونی داشته باشد، جای اشکالی نیست. اما به نظر این چنین نیست، چون تحت تاثیر فشارها تغییر داده می شود، پس مشخص است که این موضوع سیاسی است. در طول ۳۷ سال هم شاهد تغییر رای بوده ایم. حال با حکم حکومتی و یا با تجدیدنظر در رای.
   دوماً انتخابات یک کار مدنی است، در کار مدنی مردم انتخاب کننده هستند. مردمی که حاکمیت اذعان به شعور سیاسی آنها دارد، چه لزومی دارد نهادی که در راس امور هست، نهاد دیگری که افراد قلیلی هستند، آدم ها را از فیلتر باورهای خود عبور دهند؟
   به نظر می رسد جریانات سیاسی کشور در این مورد باید به یک تفاهم پایدار برسند، وگرنه این آش و کاسه را پایانی نیست. مملکت ملک گروهی خاص نیست، همه ملت بصورت مشاع مالکیت دارند. اینکه با برچسب، یک موضوع حقوقی را که منافع همه در اجرای آن است، نادیده انگاریم، بی انصافی است. بایستی مکانیسمی در روش، در نظر گرفته شود تا تنش ها به حداقل برسد.
   به عنوان نمونه، هر فردی که می خواهد ثبت نام کند، جدای از مدارک خواسته شده، از نخبگان و مراکز معتبر امضا و تائیدیه بیاورد تا هر کسی با یک مدرک معمولی به خودش اجازه ثبت نام ندهد. مسلم است این تعداد برای بررسی شدن دقیق، ماهها وقت لازم دارند. پیام هایی که احساساتی و گاهاً دور از اخلاق و عرف است، نمی تواند راهکار باشد.
   بیائیم راه نشان دهیم. همه ی نهادها که در قانون اساسی آمده اند، مورد تائید است، اما این مشگل که در بیشتر انتخابات بروز می کند، روزی باید حل شود.

  • حسین جندقی wrote on ۵ بهمن, ۱۳۹۴, ۲۰:۲۶

   اعتبار و احترام شورای نگهبان به عنوان یک نهاد، جای تردید ندارد اما این دلیل نمی شود نقد نشود و در کنار نقد برای تقویت هر نهادی، کارشناسان باید راه حل بدهند و سخنان امام و مقام معظم رهبری در راستای تحکیم هر نهادی است و برای کسانی هست که اصل را نادیده میگیرند نه افرادی که دلسوزانه نقد می کنند.

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.