• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • یادداشت/ تحریم معارفه فرماندار جدید پیشوا؛ خواسته مخالفان این انتصاب چیست؟

  یادداشت/ تحریم معارفه فرماندار جدید پیشوا؛ خواسته مخالفان این انتصاب چیست؟

  یادداشت/ تحریم معارفه فرماندار جدید پیشوا؛ خواسته مخالفان این انتصاب چیست؟

  همزمان با تأیید خبر عزل و نصب فرماندار پیشوا و مشخص شدن گزینه جدید، مخالفت ها و اعتراضات بسیاری با روند عزل و نصب عالی ترین مسئول اجرایی در شهرستان پیشوا بالا گرفته است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ علی جعفری نوشت: در آخرین روز خردادماه سالجاری، یک خبر به سرعت در فضای رسانه ای و در میان مردم منتشر شد و آن؛ «تغییر فرماندار پیشوا» بود.

  از چندین ماه گذشته این احتمال وجود داشت که با توجه به پایان یافتن مراحل و برگزاری انتخابات هفتم اسفند و همچنین موعد بازنشستگی ملکوتی خواه فرماندار فعلی، گزینه ای برای جایگزینی وی مطرح شود. بنابراین خبر تغییر نماینده عالی دولت در پیشوا، چندان شگفتی ساز نبود.

  اما آنچه شگفتی همگان را موجب شد، انتصاب بدون مقدمه و بدون هماهنگیِ یک چهره غیربومی و کاملاً ناآشنا به شهرستان و حتی استان تهران بود. گزینه ای که هیچ کس فکر آنرا هم نمی کرد.

  آیا اصلاح طلب بودن فرماندار جدید، اعتراض برانگیز است؟

  به واقع و منصفانه باید گفت؛ نه!

  انتصاب یک گزینه منتسب به جریان سیاسی حاکم در دولت، گلایه مندی چندانی ندارد و در میان اصلاح طلبان منطقه، چهره های بسیار فرهیخته و توانمند می توان یافت که لیاقت فراتر از پست فرمانداری را دارند و از طرفی از دولت دکتر روحانی با گرایش غالب اصلاح طلبی نیز توقع چندانی نیست که یک عنصر شاخص اصولگرا را در این سمت بگمارد، اگرچه در شهرستان های اطراف پیشوا گزینه های معتدل و بعضاً اصولگرا نیز بعنوان فرماندار معرفی شده‌اند و مشکل خاصی هم پدید نیامده است.

  پس علت برآشفتگی و نارضایتی طیف زیادی از نخبگان و مسئولین پیشوا از انتصاب اخیر چیست؟

  به نظر می رسد؛

  وجه اول اعتراض؛ قائم به شخص فرماندار جدید است. رایزنی ها و بررسی ها نشان می دهد که محمدکرم محمدی (فرماندار جدید) مدیریت موفقی در پست پیشین خود نداشته و حاشیه های مسئولیت وی در قامت فرماندار کوهدشت، سوال های بسیاری را درباره انتصاب وی بعنوان فرماندار پیشوا ایجاد کرده است.

  وجه دوم اعتراض؛ نوع رفتار وزارت کشور و استانداری تهران در زمینه عزل و نصب بی سر و صدا و بدون رایزنی با بدنه تصمیم گیران شهرستان برای نمایندگی دولت در پیشواست. گویی شهرستان پیشوا وجه المصالحه تصمیمات سیاسی استانداری و آزمایشگاهی برای ارتقاء و یا تنزّل مدیران این مجموعه است.

  وجه سوم شکایت و گلایه مندی؛ انتخاب عامدانه و بی منطق یک فرد غیربومی و کاملاً ناشناخته برای احراز پست فرمانداری پیشواست. رفتار اخیر، این شائبه را تقویت می کند که مسئولین وزارت کشور در دولت یازدهم در پس ذهن خود، بر این باورند که منطقه ای نظیر پیشوا که با اجبار و اکراه به شهرستان ارتقاء یافته است(!!)، نباید و نمی تواند توقع معرفی گزینه شاخص و برجسته بومی را داشته باشد و هر آنچه از بالا برای سرنوشت این دیار مظلوم رقم خورد، باید بدان تن دهد.

  در مجموع؛ امروز چهارشنبه دوم تیرماه ۹۵، سومین فرماندار شهرستان پیشوا معرفی می شود و امام جمعه، نماینده مجلس، روسای حوزه های علمیه و بسیاری از افراد شاخص، صاحب نظر و سرشناس شهرستان، آئین معارفه وی را تحریم کرده و با برگزاری یک تجمع در مسجد جامع امام خمینی(ره)، نسبت به این رویه، اعتراض دارند. موضوعی که در آینده برای فرماندار جدید، نقطه قوت نخواهد بود و در مسائل مختلف، پشتیبانی لازم را از دست خواهد داد.

  به نظر می رسد؛ این روند، شایسته دولت تدبیر و امید با شاخص های مورد ادعا، نیست و تأثیر نامطلوبی بر ذهن و دل پیشگامان انقلاب و نهضت، که حداقل بر اساس شعارهای پرتکرار(!!)، «««حق ویژه ای»»» بر گردن نظام دارند، خواهد گذاشت.

  علی جعفری

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  ۱۸ نظر on “یادداشت/ تحریم معارفه فرماندار جدید پیشوا؛ خواسته مخالفان این انتصاب چیست؟”

  • فعال سیاسی حامی دولت در کوهدشت wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۳:۳۳

   واقعا برای مردم محترم پیشوا متاسف شدم که مدیریت بدون تدبیر و لجوجانه ای را مانند مردم شهرستان کوهدشت تجربه خواهند کرد. امیدوارم خدا کمک کند تلخ کامی های ما را تجربه نکنید. فعالین سیاسی اصلاح طلب و اصولگرای شهرستان و حتی شخصیت های علمی و مذهبی و سیاسی از امام جمعه فاضل تا رییس وقت ستاد دکتر روحانی در کوهدشت، نقدهای شدیدی به ایشان داشته و دارند.

  • یزدان صفری از کوهدشت wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۴

   سوگند میخورم جناب آقای محمدی بهترین فرماندار ایران هست. عده ای که هیاهوی رسانه ای برپا کرده اند باید در محضر خداوند جوابگو باشند. به مردم پیشوا تبریک عرض می کنم. مرور زمان همه را ثابت خواهد کرد.

  • اصلاح طلب wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۴۹

   متاسفم متاسفم مدیریت سنتی، متکبرانه، لجوجانه و گاه از سر عناد و دشمنی همراه با تهمت و توهین از خصوصیات بارز ایشان است. چرا کوهدشت را خراب کرد، بذر دشمنی کاشت. هر کاری خواست کرد چرا با پیشوا این کار و کردید؟

  • حسن wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۵۸

   این پاداش غارت آرای مردم کوهدشته

  • فرهاد wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۰۴

   جناب صفری شما که مشخصه چه کاره هستید؛ سوگند دروغ در ماه مبارک؟ بهتربن در ایران!؟ شاید در جهان؟

  • شهروند کوهدشتی wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۶:۴۴

   انتصاب دوباره کرم محمدی فرماندار عزل شده کوهدشت لرستان بعد از جریان انتخابات موجی از بی اعتمادی در میان دلسوزان نظام بوجود آورده است. چگونه است فرمانداری با آن همه تخلفات انتخاباتی، برخوردهای قهری با رسانه های محلی، بازداشت فعالین سیاسی و اجتماعی شهرستان کوهدشت و …. در کمال ناباوری بر مسند فرمانداری شهری می نشیند که مبدا شروع تحولات سیاسی و پرچمدار انقلاب بوده است !!!!
   امیدواریم با تجدید نظر در این انتصاب نابخردانه و هوشیاری مردم انقلابی و مسیولین شهرستان پیشوا از تکرار اتفاقاتی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان کوهدشت رخ داد جلوگیری شود .

  • موسي نظريان فرهنگي ساكن كوهدشت wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۷:۳۳

   از وزیر کشور خواهشمندیم به احترام مردم شهید پرور و ولایتمدار کوهدشت هم شده در تصمیم خود تجدیدنظر فرمایند، کسی که مورد اعتراض اصلاح طلب و اصولگرا در کوهدشت بود و در روز عزلش مردم در اتفاقی نادر بهم تبریک گفته و در خیابان شیرینی پخش کردن شایسته نبود در جای دیگر بکارگیری شود

  • فعال رسانه ای کوهدشتی wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۹:۰۸

   بسم الله القاسم الجبارین
   مردم شهیدپرور شهرستان پیشوا سلام علیکم
   چند را نکته لازم دانستم به شما عزیزان عرض کنم
   ۱) مردم پیشوا صاحب قیام خونین ۱۵ خرداد هستند و تاریخ ثابت کرده است اهالی شهرستان پیشوا هیچ وقت زیر بار زور نمی روند پس می توانند در برابر خیانت مسئولین از هر جناحی چه راست چه چپ و چه اصولگرا چه اصلاح‌طلب؛ مانند جنیدی ها آرام نخواهند نشست.
   ۲) مردم پیشوا به خاطر نزدیکیشان به تهران به نسبت شهرستان کوهدشت قطعا میتوانند به مسئولین مربوطه ی بالا دست دسترسی راحت تری داشته و قطعا با فشار بر مسئولین به نتیجه ی مطلوب میرسند.
   ۳) خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر اینکه خودشان بخواهند.

  • یک فرهنگی wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۹:۵۰

   من به عنوان یک فرهنگی اصلاح طلب و طرفدار دولت، واقعا متاسفم که یک فرماندار اینچنینی که تمام مردم شهرستان کوهدشت از آن مطلع هستند را دوباره در پست فرمانداری یک شهرستان دیگر می بینم. من واقعا متاسفم … ممنون و سپاسگزار از امام جمعه و مردم فهیم شهرستان پیشوا 

  • مهرگان wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۲۲:۲۸

   درود بر شرف مردم شریف و انقلابی شهرستان پیشوا/ظلمی که این فرماندار به مردم نجیب کوهدشت روا داشت … بی سابقه بود اگه الان کاری نکنید، بعداً باید کفن پوش خواهان عزل این آقا شوید

  • 123 wrote on ۲ تیر, ۱۳۹۵, ۲۳:۲۶

   چوب خدا صدا ندارد … می خواست بابت حق السکوت و ….. جنایت و غارت انتخاباتی که … در کوهدشت و به فرمان … به زور پول و مهندسی انتخابات برایش انجام داد، فرمانداری پیشوا را تقدیمش کند که هوشیاری و زیرکی امام جمعه پیشوا مانع از آن شد. تا که رسوا شود هر که در او غش باشد

  • کوهدشتی wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۵, ۹:۵۲

   به خدا این فرماندار کاری کرد که مردم شهرستان کوهدشت روز هفتم اسفند را به نام روز غارت ارای مردم نام گذاری کردن و میخوان در تاریخ کوهدشت ثبت کنن پس مردم غیور پیشوا شما نذارین مثل ما مظلوم واقع شین هرچند که ناله مظلوم صدای خداست

  • عبدالله پور wrote on ۳ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۰۳

   به نظرم آقای محمدی فرد توانمندی است و باید به او فرصت داد

  • امید wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۵, ۱۱:۲۱

   دوستان؛ محمد کرم محمدی پاک ترین فرماندار در تاریخ حیات فرمانداری شهرستان کوهدشت می باشند، ایشان به ایادی فتنه که هیچ جایگاهی در بین مردم ندارند، اجازه نداد تا در پوششی جدید دوباره خود را احیا کنند، در انتخابات مجلس در مقابل تمامیت خواهی آنان ایستاد و اجازه مهندسی انتخابات را به آنان و استاندار لرستان نداد، چشمان تیزبین نظام هم انتخابات را تایید و نماینده کوهدشت در حال حاضر رییس کمیسیون قضایی است. برای ایادی فتنه در مراجع قضایی کوهدشت احکامی صادر شده است که بزودی حق را از ناحق تمیز خواهد داد.

  • اصولگرا wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۳۸

   واقعیت این است که بنده با اینکه اصولگرا هستم ولی آقای محمدی فرماندار شجاع و نترسی بود که در مقابل زیاده خواهی استاندار و معاون سیاسی استاندار لرستان برای پیروز کردن یکی از وابستگان فتنه در انتخابات مجلس ایستاد و تاوان این ایستادگی عزل ایشان توسط استاندار بود.

  • اصولگرا wrote on ۵ تیر, ۱۳۹۵, ۱۵:۴۰

   خدا می داند جرم محمدی فقط مقاومت در مقابل ظلم استاندار و تلاش برای صیانت از آراء بود. نتیجه انتخابات که پیروزی یک اصولگرا بود باعث خشم دستگاه استاندار و عزل محمدی شد.

  • کوهدشتی با انصاف wrote on ۹ تیر, ۱۳۹۵, ۱۱:۲۲

   به تمام مقدسات عالم قسم و قسم به خدایی که حق را از ناحق جدا کرده تنها جرم کرم محمدی بسیجی و جانباز سرافراز مرد روزهای سخت کوههای کردستان در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی در مقابل تیمی که منتسب به جریان فتنه بود هست … البته راه اصلاح طلبان و اعتدالیون متدین و طرفدار نظام مقدس جمهوری اسلامی از این عده ساختارشکن و رادیکال جداست بله جرم این شخص ارزشی همین شجاعت و پایمردی و ایستادن در مقابل استاندار معامله گر بوده و هست که این همه بداخلاقی و تهمت و افترا به ایشان روا داشته اند.
   درود خدا بر فرماندار شجاع و ارزشی پیشوا

  • احزاب اصلاح‌طلب کوهدشت wrote on ۱۰ تیر, ۱۳۹۵, ۰:۲۴

   آیا اصرار بر انتصاب مجدد فردی حاشیه‌دار دهن‌کجی به مردم نیست؟
   / http://baloutestan.ir/19502/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%AF

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.