• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • پروفسور کردوانی در پیشوا: مقابله با چالش آب به اقدام و عمل نیاز دارد

  پروفسور کردوانی در پیشوا: مقابله با چالش آب به اقدام و عمل نیاز دارد

  پروفسور کردوانی در پیشوا: مقابله با چالش آب به اقدام و عمل نیاز دارد

  پرفسور پرویز کردوانی جغرافیدان معروف و پدر علم کویرشناسی ایران در همایش بحران آب و راه کارهای بهره‌برداری صحیح از آن که در دانشگاه فرهنگیان پیشوا برگزار شد، شرکت کرد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در این همایش که با حضور فرمانداران ورامین و پیشوا، مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری تهران، معاون مدیرکل راه آهن استان تهران، بخشدار مرکزی پیشوا، رئیس، اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و روسای ادارات شهرستان پیشوا برگزار شد، پروفسور پرویز کردوانی به بیان مسائل زیست محیطی، نقش انسان در کاهش مخاطرات زیستی، مشکلات آینده ایران در تامین آب شرب و کشاورزی و برنامه های جهانی مدیریت منابع آب پرداخت.

  وی اظهار داشت: تنها با شعار دادن و شرکت در این‌چنین همایش‌هایی نمی‌شود بحران آب را حل کرد و آنچه لازم است تا با این چالش مقابله نمائیم اقدام و عمل نمودن است.

  پدر علم کویرشناسی ایران چالش آب در کشور و راهکارهای غیرعلمی را بسیار تهدیدآمیز عنوان کرد و افزود: آنچه که مشکل اساسی کشور ما در حوزه آب است، بهره‌برداری بدون کارشناسی از منابع آب و سفره‌های زیرزمینی است که به‌صورت نسنجیده و با افزایش حفر چاه‌ها در مناطق مختلف کشور اتفاق افتاد.

  کردوانی گفت: برای مقابله با این بحران بوجوده آمده در حوزه آب و با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر و کاهش نزولات جوی، ناچاریم با همین مقدار آب و منابع آبی که در اختیارداریم از طریق راهکارهای علمی و آموزشی بسازیم و آب کمتر مصرف نمائیم.

  گفتنی است؛ در این مراسم، از نشریه دانشجویی نبض حیات به صاحب امتیازی دانشگاه فرهنگیان پیشوا رونمایی شد، همچنین از پیشنهاد دهندگان برتر در زمینه مصرف بهینه آب تجلیل به عمل آمد.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.