• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • دغدغه بهزیستی حل مشکل مسکن و اشتغال معلولان است/ ۸۷۱ معلول تحت نظارت بهزیستی پیشوا هستند

  دغدغه بهزیستی حل مشکل مسکن و اشتغال معلولان است/ ۸۷۱ معلول تحت نظارت بهزیستی پیشوا هستند

  دغدغه بهزیستی حل مشکل مسکن و اشتغال معلولان است/ ۸۷۱ معلول تحت نظارت بهزیستی پیشوا هستند

  رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا برنامه های این اداره را در گرامیداشت هفته جهانی معلولان اعلام کرد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ حمید اسماعیلی با تبریک هفته گرامیداشت معلولان، با اشاره فعالیت های صورت گرفته در راستای افزایش دانش عمومی جهت معلولیت ها و شناسایی آنها در جمع خبرنگاران گفت: بهزیستی تمام فعالیت های خود را حول محور ارائه خدمات به منظور زندگی آرام جهت معلولان به کار گمارده است و علیرغم تنگناهای شدید اقتصادی، از حرکت پویای خود باز نه ایستاده است، اما در این زمینه نیازمند مشارکت و حمایت سایر ارگان ها و نهادهای کشور است و تغییر نگاه فرهنگی مردم به مقوله معلولیت ها که وظیفه نهادهای فرهنگ ساز و فرهنگی است می تواند کمک به سزایی به جامعه نموده و در جامعه دینی ما نقش بالا و جایگاهی رفیع داشته باشد.

  وی معلولان را فرشته هایی توصیف کرد که مورد عنایت پروردگار قرار گرفته و موجبات رحمت خداوند هستند و در این خصوص افزود: هرگاه انسان سالمی، فرد معلولی را مشاهده می کند به ذکر و تسبیح خداوند می پردازد و از آن ذکر و تسبیح، ثواب و عایدی نیز نثار آن معلول خواهد شد و این، اولین بهره ای است که خداوند از این طریق به معلولان هدیه می کند.

  رئیس اداره بهزیستی پیشوا افزود: اکثریت قریب به اتفاق معلولین جهان در کشورهای در حال توسعه هستند که این افراد با انواع موانع فیزیکی، اجتماعی، اقتصادی و نگرشی مواجه هستند که آنان را از مشارکت کامل و موثر در جامعه به عنوان اعضایی برابر، بی بهره می سازد و در نتیجه نهایت تلاش ما در بهزیستی حذف این نابرابری و ایجاد تعادل و برقراری برابری ها است و شعار این روز جهانی؛ «آینده ای که ما می خواهیم، جهانی فراگیر و برابر برای همه است» می باشد.

  این مسئول، بهزیستی را تنها نهاد تخصصی حمایت و معاضدت معلولان خواند و بیان داشت: در راستای انجام فعالیت های قانونی و تکلیفی خود، اقدامات متعددی را طی سالهای اخیر انجام داده ایم که با توجه به حجم فعالیت ها، امکان انتشار همه آنها در این فضا میسور نیست و به زودی و به نحو مقتضی به اطلاع همگان به ویژه معلولان خواهد رسید.

  اسماعیلی تعداد معلولان تحت نظارت بهزیستی را در شهرستان پیشوا ۸۷۱ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۹۶  نفر دارای معلولیت اعصاب و روان، ۲۲۱ معلولیت ذهنی دارند، ۳۰۵ معلول جسمی و ۲۰۲ معلول حسی دارای پرونده در بهزیستی شهرستان پیشوا می باشند که این عدد تقریباً بیش از یک درصد جمعیت ساکن در شهرستان است، کما اینکه ما در بهزیستی شهرستان پیشوا به معلولان اتباع دیگر کشورها که در پیشوا ساکن هستند نیز ارائه سرویس می نماییم که از اعداد اعلام شده خارج است و با احتساب این تعداد تعداد معلولان افزایش بیشتری را خواهد داشت.

  وی به احداث واحدهای مسکونی در شهرک های اقماری شهرستان هم اشاره ای کرد و بیان داشت: چندین شهرک مسکونی در اطراف شهر پیشوا احداث شده که از سکنه حاضر در آنها نیز تعدادی معلول هستند و این معلولان با توجه به تکمیل پروژهای مسکونی و تحویل واحدهای آنها، تعدادشان روزانه در حال افزایش است که می طلبد مدیران شهرستان و استان، بهزیستی را در ارائه خدمات به ایشان، بیش از گذشته یاری کند.

  رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا افزود: به این افراد کمک های دوره ای از جمله کمک هزینه درمان، تحصیل و معاش پرداخت می شود، ضمن آنکه در خصوص مسکن، بیمه و اشتغال معلولان نیز در شهرستان پیشوا اقدامات قابل توجه ای صورت پذیرفته است و تمام دغدغه مسئولان بهزیستی حل مشکل مسکن و اشتغال معلولان است.

  وی در ادامه گفت: در جهت اشتغال، هماهنگی های فراوانی و قانونمندی را با فنی حرفه ای و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داشته ایم که آموزش مهارت و کاریابی را برای کلیه معلولانی که به بهزیستی مراجعه کرده اند، انجام داده و می دهیم.

  اسماعیلی به تحویل تجهیزات پزشکی به معلولان نیز اشاره کرد و گفت: تجهیزات پزشکی و توانپزشکی به توانخواهان و معلولان از جمله عصا، واکر، ویلچر، سمعک، توالت فرنگی و … ارائه می شود که این مهم با رعایت اولویت های درمانی تحویل آنان می شود.

  رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در ادامه افزود: پرداخت کمک موردی به معلولان و توانخواهان در قالب مناسب سازی، کمک هزینه دانشجویی، هزینه نگهداری، حق پرستاری معلولین ضایعه نخاعی، کمک تغذیه بیماران PKU، یارانه مراکز غیردولتی، کمک موردی درمان، تجهیزات و لوازم بهداشتی می باشد.

  اسماعیلی خاطرنشان ساخت: همچنین در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، خدماتی از قبیل اشتغال، مناسب سازی، فعالیت های فرهنگی و … به جامعه هدف ارائه می شود که در حال حاضر در قالب همین طرح تعداد ۸۰ نفر در نوبت دریافت کمک موردی جهت اشتغال هستند.

  وی به آموزش های ارائه شده به معلولان نیز پرداخت و در تشریح آن بیان داشت: در مرکز حرفه آموزی موسی بن جعفر(ع) که در محدوده جنوب شرق استان تهران منحصر بفرد است، آموزش های مختلفی را برای معلولان ارائه می نمایم که ازجمله آن می توان به خیاطی، گلدوزی، قالی بافی، معرق، منبت، رایانه و … اشاره کرد.

  اسماعیلی در ادامه گفت: برگزاری مسابقه نقاشی دیواری با موضوع معلولان در مهدهای کودک، انجام مسابقات ورزشی از جمله دارت، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی و رقابت های چند جانبه والیبال نشسته، تقدیر از معلولان موفق و ساعی و دیدار مدیران ارشد شهرستان از خانواده تعدادی از معلولان از برنامه های بهزیستی پیشوا در تکریم این هفته است.

  این مسئول به نقش پررنگ پیشگیری از وقوع معلولیت ها هم اشاره ای کرد و بیان داشت: برگزاری دوره های پیشگیری از معلولیت ها در مدارس و آموزشگاه های سطح شهرستان، انجام غربالگری شنوایی و آمبلیوپی رایگان، انجام واکسیناسیون هپاتیت و ایدز و همچنین انجام مشاوره های رایگان ژنتیک در طول این هفته از دیگر برنامه های بهزیستی است که با رویکرد پیشگیری از وقوع معلولیت تدارک دیده شده اند.

  رییس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در پایان ضمن تشکر از اداراتی که نسبت به مناسب سازی ورودی های خود برای حضور معلولان اقدام کرده اند از شهرداری پیشوا به واسطه حذف موانع در پیاده رو و تسهیل در عبور و مرور معلولان و جانبازان تقدیر ویژه کرد و افزود: امیدوارم تمام ادارات شهرستان با درک جایگاه معلولان، خدمات شایسته و در خور توجه ای به این قشر محترم ارائه نمایند که فعالیت های ایشان در تکریم معلولان در نزد پروردگار متعال محفوظ و ملحوظ خواهد بود.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4557 مطلب نوشته است .

  یک نظر on “دغدغه بهزیستی حل مشکل مسکن و اشتغال معلولان است/ ۸۷۱ معلول تحت نظارت بهزیستی پیشوا هستند”

  • جهت درج wrote on ۱۷ دی, ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰

   فرماندار پیشوا پاسخ دهد!

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.