• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • شهردار پیشوا: توسعه زیرساخت های شهری ضرورتی اجتناب ناپذیر است

  شهردار پیشوا: توسعه زیرساخت های شهری ضرورتی اجتناب ناپذیر است

  شهردار پیشوا: توسعه زیرساخت های شهری ضرورتی اجتناب ناپذیر است

  یعقوبی از تلاش مدیریت شهری برای تأمین هرچه مطلوب تر زیرساخت ها و امکانات شهری خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ شهردار پیشوا در گفتگو با خبرنگار جمهوری اسلامی بیان کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر با داشتن وظایف متعدد در حوزه های مختلف شهری، بی تردید بزرگترین نهاد خدمتگزار اجتماعی بشمار می آیند و امید است در سایه توجهات باریتعالی و سعه صدر مردمان سخت کوش و عالم شهر پیشوا، در شناسایی و حل منطقی و عملی مسائل و غلبه برمشکلات شهر بر اساس خدمتگذاری بی منت در راستای عدالت اجتماعی، انضباط مالی، پرهیز از هرگونه تنش و هیاهو، عزم مدیریتی خود را بسیج و در جهت تحقق رضایمتندی شهروندان گام برداریم.

  یعقوبی در ادامه به تلاش مدیریت شهری برای تأمین هرچه مطلوب تر زیرساخت ها و امکانات شهری اشاره کرد و گفت: بهبود و توسعه زیرساخت های شهری پیشوا ضرورتی اجتناب ناپذیر است و خوشبختانه تلاش شده در حد بضاعت و توان موجود، اقدامات سازنده ای در این خصوص تعریف و عملیاتی شود.

  وی افزود: با تدابیر اتخاذ شده، تعدد و کثرت پروژه های ابنیه ای در پیشوا با افزایش چشمگیری همراه بوده است و در این دوره، طرح ها و پروژه های بسیاری، اجرایی  شده که تا کنون بیش از ۹ هزار متر مربع، زیرساخت های شهری توسعه و بهبود یافته است.

  یعقوبی ادامه داد: در راستای پیشبرد برنامه های عمرانی، توسعه سرانه های ورزشی، تفریحی در اولویت برنامه های مدیریت شهر قرار دارد که علیرغم نگرانی های فراوان در خصوص رکود حاکم بر کسب و کار، افزایش سرانه های ورزشی که یکی از مطالبات دیرین و جدی جوانان و عموم شهروندان است را پیگیری و اجرایی نمودیم .

  وی گفت : با عنایات الهی و همت و انگیزه مثال زدنی بخش خصوصی، هم اکنون پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری که یکی از پروژه های برتر ورزشی در استان تهران است که با تکمیل و بهره برداری از این مجموعه فرهنگی و ورزشی، ۱۲۰۰۰ مترمربع ابنیه ورزشی به سرانه های ورزشی شهر اضافه خواهد شد.

  شهردار پیشوا در ادامه بر توزیع یکسان خدمات شهری و رفاهی در سطح شهر تاکید کرد و گفت: باید به طور یکسان به مناطق سطح شهر توجه و امکانات خدماتی و رفاهی میان آنها توزیع شود و یکی از برنامه های شهرداری پیشوا توسعه فضای سبزشهری و ایجاد بوستان های محله ای و امکان برخورداری بیشتر شهروندان از فضای سبز است.

  یعقوبی افزود: یکی دیگر از برنامه های مهم شهرداری اصلاح و افزیش بوستان های محله ای است که در این زمینه توانسته ایم با احداث و اصلاح ۱۷ بوستان محله ای بیش از ۷۹۰۰۰ متربع فضای سبز و بوستان برای شهروندان ایجاد نمائیم.

  یعقوبی در ادامه به تجهیز شهربازی پارک جنگلی پیشوا اشاره کرد و گفت: امسال با نصب تجهیزات جدید، شهربازی پیشوا بعد از پارک ارم به مجهزترین شهربازی استان تبدیل خواهد شد.

  وی گفت: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده تعدادی از وسایل و تجهیزات شهربازی تا پایان سال ۹۵ بطور کامل تعویض و یا باسازی می شوند و هم اکنون بیش از ۲۵ دستگاه در حال نصب است است که با راه اندازی این وسایل از شهربازی پیشوا بعد از شهربازی پارک ارم به دومین شهربازی مجهز استان تهران تبدیل خواهد خواهد شد و شهروندان می توانند در ایام تعطیلات نوروز از این تجهیزات استفاده نمایند.

  منتخب شورای اسلامی شهر در ادامه به جنگلکاری ۴۵۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی اشاره کرد و بیان کرد: جنگلکاری ۴۵۰ هکتار از اراضی پیشوا، نقش بسزایی در کاهش آلایندگی هوا و جلوگیری از گسترش شن های روان خواهد داشت.

  شهردار پیشوا افزود : با واگذاری ۴۵۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی به شهرداری پیشوا، طراحی آن به منظور جنگلکاری با پیش بینی ۵درصدی سرانه ها، در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است که احداث این حجم از جنگلکاری، تاثیر بسزایی در کاهش آلایندگی هوا و جلوگیری از گسترش شن های روان شمال شرق این شهرستان خواهد داشت.

  وی گفت: در شهرستان پیشوا، منبع آلاینده ای وجود ندارد و آلایندگی موجود در این شهرستان، متاثر از آلاینده های شهر تهران و مناطق همجوار است که متولیان امر قدم های خوبی در این راستا برداشته و با برطرف شدن آن، مشکل این شهرستان نیز به صورت اساسی رفع خواهد شد.

  یعقوبی سرانه فضای سبز در پیشوا را مطلوب دانست و گفت: علی‌رغم محدودیت‌های مالی، شهرداری اقدامات مناسبی در جهت حفظ و افزایش فضاهای سبز شهری صورت داده و در با برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته منابع طبیعی و درختکاری امسال ، بیش از ۵۰۰۰ اصله درخت در بین شهروندان توزیع و در سطح شهر کاشته شد .

  وی افزود: سرانه فضای سبز بر اساس طرح تفصیلی پیشوا با چشم انداز ده ساله، ۱۸٫۵ مترمربع برای هر نفر پیش بینی شده است و این میزان در حال حاضر ۱۵٫۷ و نزدیک به ۱۶ مترمربع است.

  یعقوبی در پایان با اظهار تشکر و قدردانی از مردم مومن و هوشیار پیشوا افزود: از تلاش و حمایت استاندار و معاونین، امام جمعه، فرماندار، اعضای شورا و کارکنان زحمتکش و پر توان شهرداری پیشوا مراتب سپاس خود را اعلام می دارم.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.