• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

  • با حضور رییس سازمان محیط زیست تصفیه خانه دامپروری صنعتی پیشوا به بهره برداری رسید

    با حضور رییس سازمان محیط زیست تصفیه خانه دامپروری صنعتی پیشوا به بهره برداری رسید

    با حضور رییس سازمان محیط زیست تصفیه خانه دامپروری صنعتی پیشوا به بهره برداری رسید

    تصفیه خانه مرکز دامپروری صنعتی پیشوا با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

    به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه دامپروری صنعتی صفاری، حجتی وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

    فرماندار پیشوا در حاشیه این مراسم گفت: شهرستان پیشوا با داشتن بیش از ۱۱۰ هزار رأس دام سبک و سنگین و ۸۰۰ واحد دامپروری، قطب مهم کشاورزی و دامپروری استان تهران محسوب می شود که افزایش کارکردهای این واحدها می تواند به بهره وری بیشتر از منابع منجر شود.

    محمدکرم محمدی افزود: یکی از مهمترین مسائل پیش روی واحدهای دامپروری، استفاده از آب در این واحدها است به طوری که بتوان از آب موجود که از محدودیت های بسیاری نیز برخوردار است بهترین استفاده را کرده و به ازای هر مترمکعب آب مصرفی، میزان گوشت و شیر بیشتری تولید شود.

    وی بیان کرد: به منظور باز چرخانی آب در واحدهای دامپروری، تصفیه خانه مرکز دامپروری صنعتی پیشوا با هزینه ای بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته تا ضمن تصفیه آب، از پساب تولید شده در چرخه تولید نهاده های کشاورزی استفاده کرد.

    محمدی گفت: با بازچرخانی آب در حوزه دامپروری، علاوه بر استفاده از کود مایع، از آب تصفیه شده در تولید محصولات کشاورزی که به تغذیه دام ها می رسد استفاده می شود.

    وی بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد از آب تصفیه شده در این سیستم بار دیگر در چرخه تولید محصولات کشاورزی استفاده می شود.

    مطالب پیشنهادی :

    درباره نویسنده

    4574 مطلب نوشته است .

    نوشتن دیدگاه

    شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

    تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.