• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • انتقاد فرماندار از عدم اختصاص عوارض آلایندگی و اعتبارات میراث فرهنگی

  انتقاد فرماندار از عدم اختصاص عوارض آلایندگی و اعتبارات میراث فرهنگی

  انتقاد فرماندار از عدم اختصاص عوارض آلایندگی و اعتبارات میراث فرهنگی

  فرماندار شهرستان پیشوا از تخصیص ناعادلانه عوارض آلایندگی تسهیم شده در میان شهرستان ها انتقاد کرد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ محمدکرم محمدی در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان گفت: علیرغم پیگیری های صورت گرفته و دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و نظر مساعد ایشان و قول مثبت مدیران استانی مبنی بر تخصیص عوارض آلایندگی به پیشوا، تاکنون مبلغی به این شهرستان اختصاص داده نشده است.

  وی افزود: این در حالی است که به شهرستان های ورامین و قرچک که در فاصله اندکی از پیشوا قرار دارند، این عوارض به صورت چشمگیری، تخصیص یافته است.

  محمدی گفت: نگاه برخی از مدیران استانی به فرمانداران و شهرستان ها ناعادلانه بوده و این در بحث تخصیص آلاینده ها بسیار مشهود است.

  فرماندار شهرستان پیشوا تصریح کرد: دشت ورامین(قرچک، ورامین و پیشوا) که قبلاً یک شهرستان بوده اند، در یک مسیر خطی به طول ۱۰ کیلومتر قرار گرفته است که روستاهای پیشوا در شمال جاده تا نزدیکی قرچک و از طرفی روستاهای ورامین در جنوب جاده تا انتهای حوزه پیشوا امتداد دارند.

  محمدی گفت: کلیه شهرستان های جنوب شرق استان تهران حتی آنهایی که در مسیر آلایندگی قرار نگرفته اند از عوارض آلایندگی بهره مند می شوند اما شهرستان پیشوا که بر اساس سنجش دستگاه های پایش در برخی از پارامترهای آلایندگی در ردیف شهرستان ری و حتی بیشتر از آن قرار دارد، از این سهم بی بهره است.

  فرماندار پیشوا اظهار کرد: مسئول توزیع کننده اعتبارات و عوارض آلاینده، منطق پشتوانه تخصیص این عوارض به شهرستان ها را توضیح دهند.

  محمدی همچنین با انتقاد از میزان اعتبارات حوزه میراث فرهنگی افزود: این شهرستان به عنوان مهد انقلاب اسلامی در کشور مطرح بوده و با وجود آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) از جمله شهرستان های تاریخی و مذهبی ارزشمند کشور است و این در صورتی است که برای مرمت و بازسازی گنبد این بنای تاریخی مبلغی در نظر گرفته نشده است.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.