• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • بازدید قائم مقام کمیته استان تهران از نحوه خدمات رسانی به محرومین پیشوا

  بازدید قائم مقام کمیته استان تهران از نحوه خدمات رسانی به محرومین پیشوا

  بازدید قائم مقام کمیته استان تهران از نحوه خدمات رسانی به محرومین پیشوا

  قائم مقام شهرستان های  کمیته امداد استان تهران از نحوه خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان پیشوا بازدید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ کریم محمودی، قائم مقام شهرستان های کمیته امداد استان تهران در بازدید از فعالیت های کمیته امداد شهرستان پیشوا بر ضرورت تعامل این نهاد با سایر دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات نیازمندان تاکید کرد و گفت: تعامل با دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت های آنها سرعت بیشتر در خدمت رسانی به نیازمندان را به همراه خواهد داشت.

  محمودی در ادامه بازدید از کمیته امداد شهرستان پیشوا در جهت تعامل و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد با رئیس دانشگاه آزاد این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

  وی یکی از خدمات مهم و موثر این نهاد به مددجویان تحت حمایت را خدمات فرهنگی، آموزشی عنوان کرد و گفت: یکی از محورهای اصلی این خدمات ارائه حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

  قائم مقام کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه دانشجویان تحت حمایت علاوه بر دریافت کمک هزینه تحصیلی حداقل ۵۰ و حداکثر ۱۰۰ هزار تومانی، شهریه نیز دریافت می‌کنند، تاکید کرد: تمامی دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد، کمک هزینه تحصیلی دریافت نمی‌کنند بلکه تنها بخشی از آنها مشمول دریافت این وجوه هستند که بیشترشان از میان دانشجویان فنی حرفه‌ای انتخاب شده‌اند.

  محمودی تصریح کرد: تمرکز کمیته امداد بیشتر بر رشته‌های فنی و حرفه‌ای مانند کامپیوتر و غیره است به علت آنکه این رشته‌ها برای فرد بازار کار ایجاد کرده و می‌تواند وی را در مسیر توانمند سازی قرار دهد، اما برخی رشته‌ها چون که بازار کار ندارند در اولویت کمیته امداد برای پرداخت شهریه نیستند.

   وی ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانواده های تحت حمایت را از رویکردهای اصلی کمیته امداد عنوان کرد و گفت: این روند به صورت جدی در حال پیگیری و اجرا است، خانواده هایی که توان اشتغال دارند پس از استعداد سنجی، آموزش و پرداخت تسهیلات خودکفایی برای ایجاد شغل و درآمد اقدام می کنند تا به خودکفایی برسند.

  محمودی خاطرنشان کرد: دانشجویانی که به صورت داوطلبانه تمایل به کمک به جامعه هدف در قالب طرح های مختلف حمایتی و مشارکتی داشته باشند می توانند در کمک به نیازمندان با کمیته امداد همکاری نمایند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.