• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • رئیس اداره اوقاف پیشوا: پرونده تخلف در موقوفات شیخ جنید کم سابقه بوده است

  رئیس اداره اوقاف پیشوا: پرونده تخلف در موقوفات شیخ جنید کم سابقه بوده است

  رئیس اداره اوقاف پیشوا: پرونده تخلف در موقوفات شیخ جنید کم سابقه بوده است

  رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان پیشوا گفت: پرونده تخلف تولیت موقوفات شیخ جنید در اوقاف تا کنون کم سابقه بوده است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران؛ حجت الاسلام رضا گوهری رییس درباره پرونده تخلف اخیر در موقوفات شیخ جنید گفت: دو نفر برای یک امامزاده سند شخصی تهیه کرده بودند و این تخلف بسیار بزرگی محسوب می شود.

  وی با تاکید بر اینکه این افراد ذی نفوذی بودند، بیان داشت: در چند سال گذشته از سوی این افراد تخلفات فراوانی صورت گرفته است که با پیگیری های زیاد توانستیم این افراد را از موقوفه عزل کنیم.

  حجت الاسلام گوهری افزود: ۳۰۰ صفحه تخلف برای این افراد از سوی کارشناس دادگستری گزارش شده است.

  رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان پیشوا تاکید کرد: به دلیل اهمیت بالای این خبر برای شهرستان پیشوا، شورای تامین نیز جهت رسیدگی تشکیل شد.

  وی در خصوص تلاش های مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران و رییس اداره تحقیق که در تحقق این امر نقش موثری داشتند خاطرنشان کرد: حق اعتراض برای این افراد وجود دارد اما این حجم از تخلف قابل انکار نیست و بعید به نظر می رسد که اعتراض مورد قبول قرار گیرد و حکم حتمی است.

  رییس اداره تحقیق اداره کل اوقاف استان تهران نیز در این زمینه گفت: صدور حکم موقوفه شیخ جنید یکی از بهترین و بزرگترین آراء در زمینه امور اوقافی می باشد.

  نصرت الله رستمی در خصوص حکم عزل موقوفه شیخ جنید گفت: علاوه بر تحقیقات محلی که صورت گرفت، تشریفات آیین دادرسی مدنی، ایین نامه های وقفی و اوقاف را به طور کامل رعایت کردیم و این موضوع را به کارشناس مربوطه در دادگستری ارجاع دادیم و به حوزه اوقافی که در اداره وجود دارد جهت بررسی ارسال کردیم.

  وی ادامه داد : پس از اخذ نظر کارشناس دادگستری و حوزه اوقافی مبادرت به صدور رای کردیم.

  رستمی با اشاره به اینکه با طرف مقابل مصالحه نیز صورت گرفته است، اظهار داشت: با توجه به تبادل نظری که با حوزه های مختلف و تشکیلات امنیتی سازمان صورت گرفت و هم چنین مشورت با حقوق دانان مطرح کشور این کار انجام شد اما متاسفانه طرف مقابل حاضر به این کار نشد.

  وی تصریح کرد: ما برای طرفین مطابق تبصره ۱۵ قانون اوقاف و ماده ۱۵ قانون کیفری تحقیق، حق اعتراض را قائل شدیم اما با توجه به صراحت و درستی که در اقدام ما وجود دارد و رای ما مبتنی بر مستندات است، قطعاً اعتراض این افراد در محاکم تجدید نظر پذیرفته نخواهد شد.

  رییس اداره تحقیق اداره کل اوقاف استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: این رای یکی از بهترین و بزرگترین آراء در زمینه امور اوقافی است.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.