• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر پیشوا برگزار شد

  همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر پیشوا برگزار شد

  همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر پیشوا برگزار شد

  همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر پیشوا در محل سالن ولایت برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین ادارات و اعضای سابق و منتخب شورای شهر پیشوا،  همایش آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر پیشوا در محل سالن ولایت اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

  فرماندار پیشوا در این نشست با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و رعایت اولویت ها در این شهرستان گفت: پیشوا از نظر زیرساخت ها با شهرستان های همجوار فاصله زیادی دارد.

  کرم محمدی افزود: این منطقه در مقایسه با شهرستان هایی با قدمت بالاتر مانند ورامین حداقل ۵۰ سال فاصله داشته و نسبت به شهرستان هایی مانند قرچک که همزمان با پیشوا تبدیل به شهرستان شده اند، به دلیل نزدیکی آنها به پایتخت و برخورداری از زیرساخت ها، از اختلاف زیادی برخوردار است و این موضوع، وظیفه همه مسئولان را برای خدمت به مردم و رفع محرومیت ها مضاعف می کند.

  وی گفت: بیشتر ادارات شهرستان از فضای اداری و فیزیکی خوبی برخوردار نیستند و این موضوع موجب نارسایی هایی در عملکرد مدیران شده و موجب گردیده نتیجه مطلوبی که منتج به توسعه پایدار در شهرستان شود، حاصل نگردد که امیدواریم این مشکل با همت مردم و همه کسانی که دل در گروی خدمت به این شهرستان دارند، رفع گردد.

  فرماندار پیشوا به لزوم بهره گیری از توان جمعی برای توسعه شهرستان تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم از همه ظرفیت های موثر در شهرستان اعم از مردم، شوراهای اسلامی، علما و افراد اثرگذار استفاده کنیم، به طور حتم به نتیجه مطلوب  که همان توسعه پایدار و در شأن مردم است، خواهیم رسید.

  محمدی شوراهای اسلامی را برآمده از رأی و اعتماد مردم دانست و گفت: شورای شهر، فقط شورای شهرداری نیست و می تواند در همه امور ادارات، شوراها و کارگروه های مختلف بر حسب آنچه قانون تعیین کرده، دخیل باشد.

  وی بیان داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستاها فقط  متولی امور عمرانی نیستند، بلکه مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … را نیز عهده دار بوده و مهمترین این مسئولیت ها، نگهداری، هدایت و حمایت از شهر و روستاها خواهد بود.

  فرماندار شهرستان پیشوا اختلاف سلایق در سطح جامعه را امری طبیعی دانست و گفت: اگر مدیری در جایگاهی قرار گیرد که در خدمت به مردم اهداف و گرایش های سیاسی مد نظر خود را دخیل کند، خیانت بزرگی را نسبت به جامعه مرتکب شده است.

  وی با بیان اینکه مردم انتظار خدمت بی منت را از شوراها و مسئولان دارند گفت: شورای اسلامی شهر در تعیین و مشخص کردن اولویت ها و پردازش  به محدودیت ها و نقاط محروم شهر، توجه ویژه ای داشته باشند.

  فرماندار پیشوا مازاد نیرو در شهرداری ها را یکی از دغدغه های مدیران شهری دانست و گفت: اگر یک شهرداری قرار بوده ۱۰۰ نیروی انسانی داشته باشد، اکنون ۳۰۰ نیرو دارد و این ۲۰۰ نیروی اضافی یعنی استفاده نابجا از ارزش افزوده ای که به حساب شهرداری ها واریز می گردد.

  وی افزود: هر شهرداری که امروز از نیروی اضافی کمتری برخوردار باشد، کار عمرانی بیشتری را می تواند صورت دهد و در غیراینصورت آنچه که به عنوان مالیات ارزش افزوده به حساب شهرداری ها واریز می شود در مسیر عمران و آبادانی قرار نگرفته و به توفیق مدنظر نخواهیم رسید.

  رئیس حوزه انتخابیه شهرستان پیشوا با تشکراز همه عوامل برگزاری انتخابات در سطح شهرستان گفت: از همه کسانی که در امرانتخابات ورود پیدا کرده، با هم رقابت کردند و ضریب مشارکت را در این شهرستان نسبت به دوره های قبل به بالای ۷۰ درصد افزایش دادند، تشکر می کنم و بی شک استفاده از دیدگاه و نظریات آنها در توسعه و آبادانی شهر راهگشا خواهد بود.

  فرماندار پیشوا در پایان گفت: ما مسئولان، میراث داران انسان هایی هستیم که همه زندگی خود را برای جمهوری اسلامی، تداوم آن و خدمت به مردم که آفرینندگان این نظام بودند، فدا کردند و امروز در مقابل خداوند و مردم مسئول هستیم و باید تلاش کنیم که این مسئولیت را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم.

  برچسب :

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.