• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • حسین قرایی: شعر انقلاب و فرهنگ بالاتر از سیاست است

  حسین قرایی: شعر انقلاب و فرهنگ بالاتر از سیاست است

  حسین قرایی: شعر انقلاب و فرهنگ بالاتر از سیاست است

  نویسنده و شاعر انقلابی شهرستان پیشوا از ضرورت های فعالیت شاعران و نویسندگان انقلاب اسلامی سخن گفت.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از فارس؛ حسین قرایی دبیر عصرانه‌های ادبی خبرگزاری فارس در مراسم یکصدمین نشست عصرانه‌‌های ادبی تحت عنوان صد دفتر مشتاقی، گفت: منزلی بزرگی در پیشوا داریم. از همان سال‌ها گعده‌هایی را در این زمینه برگزار می‌کردیم. تعداد نشست‌ها به مرور زیاد می‌شد. اکثراً برداشت‌شان این بود که می‌خواهم نماینده مجلس شوم. ولی ما اعتقاد داریم شعر انقلاب و فرهنگ بالاتر از سیاست است.

  وی با بیان اینکه خیلی از رفقای انقلابی و اصولگرا از هر جنس فشل شده‌اند، گفت: من کاری به دولت و مجلس و این نهاد و آن نهاد ندارم. باید خودمان کار کنیم. همین الان خانه ما محلی برای پاتوق اهالی ادبیات شده است و ماهانه جلساتی را برگزار می‌کنیم.

  قرایی با بیان اینکه اولین مشکل خودتان و خودمانیم، گفت: هر سال بنا دارم روز تولد فرزندم یک نویسنده یا شاعری که در کتاب درسی او اثری دارد را به مدرسه‌اش دعوت کنم. سال گذشته نیز از جعفر ابراهیمی شاهد دعوت کردم و او را به مدسه فرزندم بردم، کل مدرسه تعطیل شد، باید به فرزندانمان هم این موارد را بیاموزیم. حتی همسرم کتاب «من زنده‌ام» را در کوچه‌های محل زندگی‌مان توزیع کرد. اینها را می‌گویم تا بگویم باید همه ما کار کنیم. با سخنرانی کار اصلاح نمی‌شود.

  دبیر عصرانه‌های فارس گفت: سال گذشته خدمت آقا بودیم. کتاب تاریخ شفاهی جلد اول و دوم را خدمت ایشان ارائه کردم. احساس کردم حضرت آقا با نگاهشان می‌گویند همین مسیر را ادامه بده لازم به گفتن به بنده نیست. من واقعاً شرمنده شدم. چرا که مدتی پس از آن هم آقای موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس در پی برگزاری عصرانه‌ای برای آقای مرتضی سرهنگی به من زنگ زدند و گفتند آقا فرمودند: «کار خوبی بود عصرانه آقای سرهنگی»؛ پیش خودم گفتم از این پس باید بیشتر مراقب باشیم چون رهبر انقلاب برنامه‌های فرهنگی را دقیق رصد می‌کند.

  به گفته قرایی، فکر می‌کنم باید در این مسیر جدی‌تر حرکت کنیم چرا که در لبه پرتگاه قرار داریم چه نویسندگان و شاعرانی که با من تماس می‌گیرند و از مشکلات‌شان می‌گویند. مدتی پیش یعقوب حیدری نویسنده ۱۵ کتاب انقلاب با من تماس گرفت و از اینکه برای فروش «کف کفش» در میدان آزادی با او برخورد شده و دستگیر شده بود گلایه می‌کرد. به سراغ او در پاسگاه میدان آزادی رفتم. او به من گفت به خاطر فروش در مترو مرا بازداشت کردند. این یک نمونه بود و کسی حیدری را نمی‌شناخت و من اعتراض کردم که این فرد نویسنده است اما از این دست مثال‌ها بسیار داریم آن دیگری برای عروسی دخترش یا فلانی برای دامادی پسرش محتاج است. امنیت ملی ما هم به خطر افتاده است.

  وی با بیان اینکه من شرمنده رهبر انقلاب و شهدا هستم، گفت: امیدوارم به شکلی پیش رویم که بتوانیم سر بلند کنیم در همین نشست ۲۰۰ نفر حضور دارند یعنی ۲۰۰ بمب ادبی که می‌تواند در ۲۰۰ نقطه تهران منفجر شود. اما تمام اینها افراد پای‌کار می‌طلبد ما همچنان باید بیاموزیم از تمام افراد و چهره‌هایی که در عصرانه ادبی حضور داشتند باید از آنها آموخت مسئولین فرهنگی باید دقتی به مانند سیدعلی خامنه‌ای عزیز داشته باشند. به نظر من هر شاعر یک لشکر است و هر نویسنده نیز یک لشکر است و باید به هر دو اهمیت داد.

  قرایی در پایان سخنان خود با بیان اینکه ما اگر نتوانیم به خودمان انتقاد کنیم باید کجا انتقاد کنیم، گفت: باید صبرمان را بیشتر کنیم. همین مهم که مدیرعامل خبرگزاری پیشنهادهای اهالی قلم را می‌پذیرد خودش نعمت است. با همین رویه و مدیریت از بعد از عید تا به امروز با تنها ۳ میلیون تومان توانستیم ۲۰ نشست ادبی برگزار کنیم. اما باید از آن طرف نیز به کمک شاعران و نویسندگان برویم و حداقل کاری که می‌توانیم برای آنها بکنیم ضریب دادن به چنین جلساتی است.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.