• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • خرید و تعمییر ۲۸ مسکن مددجویی توسط کمیته امداد پیشوا

  خرید و تعمییر ۲۸ مسکن مددجویی توسط کمیته امداد پیشوا

  خرید و تعمییر ۲۸ مسکن مددجویی توسط کمیته امداد پیشوا

  از ابتدای سالجاری تا کنون خرید ۴ واحد مسکونی و تعمیر ۲۴ خانه مددجویی در شهرستان پیشوا با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال انجام شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ سید جلال محمدی سرپرست کمیته امداد شهرستان پیشوا با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۲۹۲ خانوار با جمعیت دو هزار و ۱۷۶ نفر از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند، گفت: از این تعداد هزار و ۲۱۰  خانوار به صورت مستمر و ۸۲ خانوار به صورت تک و چندخدمتی از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان پیشوا برخوردارند.

  وی افزود:  ۷۴ خانوار تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال بر اساس ضوابط و دستورالعمل های توانمند سازی از چرخه دریافت کمک معیشت خارج شده و  ۶۷ خانوار از نیازمندان ساکن وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند.

  محمدی با بیان اینکه یکی از رویکردهای کمیته امداد برای حمایت از مددجویان در زمینه تامین مسکن، کمک به ساخت یا خرید مسکن در حوزه های شهری و روستایی با کمک مردم، خیران و همت مددجویان است، اظهار داشت: از ابتدای امسال چهار خرید و ۲۴ تعمیرات واحد مسکن مددجویی در شهرستان پیشوا با اعتباری به ارزش ۱۸۱ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان در شش ماهه نخست امسال خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی شده است و هم اکنون یک مورد خرید نیز در دست اقدام است.

  سرپرست کمیته امداد شهرستان پیشوا با اشاره به اینکه بیشتر این خدمات در بخش تعمیرات کلی و جزیی ساختمان، حصارکشی، آشپزخانه، ساخت حمام و سرویس بهداشتی بوده است، بیان کرد: ایجاد سرپناه و ساخت مسکن برای مددجویان یکی از مهم ترین دغدغه‌های این نهاد است.

  وی گفت: کمک به توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت با تامین و تعمیر واحد مسکونی مناسب و مقاوم و ایجاد بستر لازم در جهت جلب مشارکت های مردمی به منظور خانه دارشدن مددجویان، از مهمترین وظایف این نهاد است.

  محمدی با بیان اینکه کمک به خرید مسکن برای مددجویان در قالب پرداخت تسهیلات بلاعوض، کمک های خیران و آورده مددجو انجام می شود، افزود: سقف پرداخت تسهیلات ساخت، بهسازی و بازسازی کمیته امداد به مددجویان روستایی ۱۵ میلیون تومان و برای مددجویان شهری ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این تسهیلات بلاعوض با اولویت ارائه مناطق محروم و روستایی به مددجویان مشمول تحت حمایت پرداخت می شود.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.