• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • جوشش غیرت حسینی در رگ های قمه‌زنان/ آغاز یک فرهنگ‌سازی دینی در پیشوا

  جوشش غیرت حسینی در رگ های قمه‌زنان/ آغاز یک فرهنگ‌سازی دینی در پیشوا

  جوشش غیرت حسینی در رگ های قمه‌زنان/ آغاز یک فرهنگ‌سازی دینی در پیشوا

  هیئت حضرت علی اکبر(ع) معروف به هیئت حیدری ها، با هماهنگی مسئولان شهرستان پیشوا، از اقدام به قمه‌زنی در روز عاشورا خودداری و خون خود را به نیازمندان هدیه کردند.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در یک اقدام زیبا و درخور تحسین، تعداد زیادی از قمه زنان با سابقه پیشوا در قالب هیئت حضرت علی‌اکبر(ع)، امسال در عاشورای حسینی، پس از ۳۰ سال قمه‌زنی، با حضور در پایگاه انتقال خون، به یاری نیازمندان به خون شتافتند.

  مصطفی کاشی مسئول هیئت حیدری ها گفت: از ابتدای محرم در صحبت‌هایی که با هیئت‌ها و افرادی که سنوات گذشته قمه‌زنی انجام می‌دانند صورت گرفت، لازم دیدیم توجیهات و پیشگیری‌های لازم را در این زمینه داشته باشیم از این رو تصمیم بر این شد با توجه به نادرست بودن این حرکت، امسال مرکز قمه‌زنی خود را به پایگاه انتقال خون تبدیل کنیم.

  این حرکت عزاداران حسینی، با استقبال بسیاری از مردم پیشوا روبرو شد، به طوریکه اکثر مردم با ارسال پیام های خویش به رسانه های مختلف، از این اقدام قدردانی کردند.

  گفتنی است؛ رشد پدیده قمه زنی در پیشوا در سال های اخیر، بسیاری از دلسوزان و چهره های فرهنگی را نگران کرده بود، اما اقدام بسیاری از قمه زنان قدیمی پیشوا در عاشورای امسال، بارقه های امید را برای اصلاح فرهنگی در این سامان، زنده کرد.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.