• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • دکتر شیبانی: دانشگاه پیشوا آمادگی پوشش طرح‌های پژوهشی کلان کشور را دارد

  دکتر شیبانی: دانشگاه پیشوا آمادگی پوشش طرح‌های پژوهشی کلان کشور را دارد

  دکتر شیبانی: دانشگاه پیشوا آمادگی پوشش طرح‌های پژوهشی کلان کشور را دارد

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا و قرچک دستاوردهای این واحد دانشگاهی را تشریح کرد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ دکتر حسینعلی شیبانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که به عنوان شجره طیبه انقلاب اسلامی به شایستگی در دل این سرزمین پهناور به بار نشسته است و بی‌‌شک باید اذعان کرد یکی از پربرکت‌ترین و موثرترین نهادهای علمی مولود انقلاب اسلامی است، اکنون به یک سند افتخار ملی تبدیل شده است.

  وی افزود: در حال حاضر این دانشگاه با هدایت و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری توان مضاعفی پیدا کرده است. سکان هدایت این دانشگاه در مسیر تدبیر فرهیخته ارجمند دکتر ولایتی، با سابقه مدیریت انقلابی قرار گرفته است. یقینا توسعه پایدار دانشگاه نیز با مدیریت علمی دکتر فرهاد رهبر استمرار خواهد یافت که این اتفاق ثمره سال‌ها تلاش و حضور این دو چهره فرهیخته در پست‌های مهم و اثرگذار علمی و اداری کشور است. جامعه دانشگاهی از تحولات اخیر مدیریتی در دانشگاه امیدوار شده و ما افق روشنی را برای دانشگاه آزاد اسلامی متصور هستیم.

  رئیس واحد پیشوا عنوان کرد: این دانشگاه در پنج سال اخیر با برنامه‌ریزی دقیق و علمی، اقدامات موثر و گسترده‌ای در راستای مسائل آموزشی و پژوهشی به انجام رسانده که می‌توان به گسترش تحصیلات تکمیلی و تصویب بیش از ۱۵۰ رشته آموزشی، بهبود وضعیت هرم هیات علمی، ارتقای مرتبه علمی ۱۰ نفر از اعضای هیات علمی واحد به مرتبه استادتمام و دانشیاری، ۴۰ نفر بورسیه در حال تحصیل، ساخت کارگاه‌های برق و مکانیک، راه‌اندازی مرکز آموزش مهارت‌های بالینی، ساخت چهار آزمایشگاه تخصصی، راه‌اندازی مرکز مطالعات فناوری‌های نوین و مرکز رشد و توسعه مجلات علمی اشاره کرد که این موارد به ارتقای سطح کیفی و رتبه این واحد دانشگاهی در سطح ملی و جهانی منجر شده است.

  شیبانی ادامه داد: در بخش اداری و مالی کاهش هزینه‌ها و مدیریت هزینه‌کرد درآمد‌ها، اصلاح سیستم‌ها و روش‌های اداری و مالی از طریق گردش کار اداری و تسویه همه بدهی‌های مالی و وام‌های بانکی گذشته و عدم دریافت وام جدید و جذب بودجه‌هایی غیر از شهریه از جمله اقدامات انجام شده است.

  رئیس دانشگاه آزاد پیشوا، ورامین و قرچک تصریح کرد: افتخارات کسب شده‌ متنوع کشوری و بین‌المللی توسط دانشجویان این واحد جامع دانشگاهی در زمینه‌های نانو و مسابقات جهانی رباتیک، نماد خود‌باوری، عزت و توانمندی جوانان برومند ایران اسلامی هستند و دانش‌آموختگان این دانشگاه مهم‌ترین سفیران و سرمایه‌های دانشگاه هستند.

  وی گفت: این واحد با توجه به سیاست‌های علمی و فناوری کشور و نیز تاکیدات سازمان مرکزی دانشگاه، نسبت به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان اقدامات موثری انجام داده و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه نانو و کشاورزی به ثبت رسانده و قرارداد‌های متعدد بازرگانی با بخش خصوصی منعقد کرده است.

  شیبانی افزود: با عنایت به نام‌گذاری سال و سیاست‌های سازمان مرکزی‌، مسلما ایجاد بستر‌های مناسب برای کاهش هزینه‌های تولیدات و همچنین افزایش تولید و بهره‌وری مناسب از مهم‌ترین رویکردهای ما در این حوزه بوده و آمادگی کامل این واحد دانشگاهی مبنی‌بر کاربردی کردن طرح‌های تحقیقاتی‌، ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و برطرف کردن مشکلات منطقه در این خصوص را اعلام و عملیاتی کرده است.

  وی در پایان تصریح کرد: قطعا این واحد دانشگاهی در بخش کشاورزی با وجود ظرفیت‌های موجود از قبیل استادان مجرب و دانشجویان پژوهش‌محور آمادگی پوشش طرح‌های پژوهشی کلان کشور را داراست.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.