• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • استاندار تهران در نشست با صاحب‌نظران پیشوا: نباید پیشوا را در ۵۰ سال پیش نگه داشت

  استاندار تهران در نشست با صاحب‌نظران پیشوا: نباید پیشوا را در ۵۰ سال پیش نگه داشت

  استاندار تهران در نشست با صاحب‌نظران پیشوا: نباید پیشوا را در ۵۰ سال پیش نگه داشت

  استاندار تهران گفت: استان تهران از شاخص‌های کشوری عقب است و برخی از شهرستان‌های این استان مانند پیشوا از شاخص‌های استانی نیز عقب‌تر هستند.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ استاندار تهران در جریان سفر به شهرستان پیشوا و در نشستی با صاحب‌نظران این شهرستان گفت: شهرستان پیشوا قریب به ۸۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است و علاوه بر این میزان، پذیرای تعداد زیادی میهمان نیز است که با احتساب آن، جمعیت این شهرستان به بالای ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد و نیاز است مانند یک شهر ۱۵۰ هزار نفری به این منطقه نگاه کنیم.

  محمدحسین مقیمی با بیان اینکه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در استان است، افزود: در کارگروه‌هایی که در قالب این شورا در شهرستان پیشوا برگزار شد، شاخص‌های ورزشی، بهداشتی و درمانی، سرانه‌های آموزشی و فضای سبز، آب شرب و کشاورزی، فاضلاب، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و… مطرح، پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

  وی بیان کرد: در این کارگروه‌ها تمام مسائل مطروحه شهرستان پیشوا بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد که در صورت اجرایی شدن آن‌ها، به‌مرور شاخص‌های شهرستان پیشوا به شاخص‌های میانگین استانی و شاخص‌های کشوری خواهد رسید.

  استاندار تهران اظهار کرد: استان تهران از شاخص‌های کشوری عقب است و برخی از شهرستان‌های این استان مانند پیشوا از شاخص‌های استانی نیز عقب‌تر هستند.

  مقیمی گفت: شهرک صنعتی پیشوا با مساحت بالایی احداث شده است، ولی در حال حاضر تنها از ۱۵۰ هکتار آن استفاده شده و ۹ واحد صنعتی در آن فعال بوده و این در شرایطی است که شهرک‌های صنعتی استان تهران با علاقه‌مندی زیادی جهت گرفتن زمین و ایجاد صنعت روبه‌رو هستند.

  وی افزود: این مسأله ممکن است به دلیل اقتصاد کشاورزی و دامپروری پیشوا باشد که موجب کمرنگ شدن بخش صنعت شده است ولی با توجه به محدودیت‌های کشاورزی، آب و زمین باید به سمت بخش صنعت و به‌ویژه صنایع بسته‌بندی، تبدیلی، کشاورزی و غذایی پیش برویم.

  استاندار تهران با بیان اینکه پیشوا شهری مذهبی است، افزود: از یک شهر مذهبی انتظار می‌رود که به ارزش‌های اسلامی و معنوی توجه بیشتری شود و این نیازمند آن است تا مسائل این شهرستان با توجه به مسائل روز بررسی شوند.

  مقیمی اظهار کرد: نباید پیشوا را در ۵۰ سال پیش نگه داشت؛ بلکه همزمان با پیشرفت‌ها و توسعه همه نقاط کشور، این منطقه نیز باید حرکت و سیر طبیعی خود را طی کند تا به شاخص‌های شهرها و استان‌های دیگر برسد.

  وی به برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی اشاره کرد و گفت: با برداشت آب‌های بی‌رویه و با وجود چاه‌های غیرمجاز، به محیط زیست بیش‌ از حد اجحاف می‌شود و همه باید دست‌ به‌ دست هم دهیم تا این مشکلات رفع شود.

  استاندار تهران به لزوم ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و توجه به مسائل فرهنگی آنان، توجه به فضاهای ورزشی، ایجاد استادیوم پنج هزار نفری، احداث بیمارستان، فرهنگسرا، پارک ملی بانوان و … اشاره کرد که در جلسات کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.