• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • مدیرکل ارشاد استان تهران: زیرساخت‌های فرهنگی پیشوا نزدیک به صفر است

  مدیرکل ارشاد استان تهران: زیرساخت‌های فرهنگی پیشوا نزدیک به صفر است

  مدیرکل ارشاد استان تهران: زیرساخت‌های فرهنگی پیشوا نزدیک به صفر است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: با توجه به اینکه پیشوا، شهرستانی نوپا است، از نظر زیرساخت های فرهنگی بسیار ضعیف و نزدیک به صفر است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ برزین ضرغامی در جلسه مشترک شورای توسعه و برنامه ریزی استان تهران و شهرستان پیشوا اظهار کرد: شهرستان پیشوا از لحاظ اماکن فرهنگی در فقر مطلق به سر می برد و تنها ظرفیت فرهنگی که در این شهرستان وجود دارد، یک سالن صد نفری سینما است که توسط بخش خصوصی و با همکاری آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

  وی افزود: بر اساس استانداردهای تعریف شده به ازای هر ۵٠ هزار نفر جمعیت، یک مجتمع فرهنگی، به ازای هر ١٠ هزار نفر ٢٠ صندلی سینما، به ازای هر هزار نفر ١٠ صندلی نمایش و تئاتر، به ازای هر ٢٠ هزار نفر یک نگارخانه و به ازای هر ٢۵ هزار نفر یک کتابخانه عمومی باید وجود داشته باشد، در حالی که شهرستان پیشوا در همه این موارد با فقر بسیار شدیدی روبرو است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر تعداد نهادهای فرهنگی غیردولتی افزایش یافته است و بخشی از فعالیت های فرهنگی توسط این بخش ها انجام می شود.

  ضرغامی افزود: پیش بینی های لازم برای احداث یک مجتمع فرهنگی و هنری، ایجاد نگارخانه و سینما انجام شده است که امیدواریم با حمایت مسئولان فرادستی بتوانیم این زیرساخت ها را برای حوزه فرهنگ شهرستان پیشوا فراهم کنیم.

  وی بیان داشت: زمین لازم برای ایجاد مجتمع فرهنگی و هنری پیگیری شده و در بحث تخصیص بودجه نیازمند حمایت هستیم و به محض تامین اعتبار لازم، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

  ضرغامی در خصوص واگذاری سالن هلال احمر پیشوا به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد که این سالن در اختیار انجمن فرهنگی و هنری شهرستان پیشوا قرار گرفته و تعمیر و تجهیز آن را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عهده بگیرد.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.