• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • معاون وزیر جهاد کشاورزی: کشاورزی پیشوا همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود

  معاون وزیر جهاد کشاورزی: کشاورزی پیشوا همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود

  معاون وزیر جهاد کشاورزی: کشاورزی پیشوا همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان پیشوا گفت: دولت زمینه های لازم برای راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی را فراهم کرده است و از اجرای این‌گونه طرح‌ها حمایت می کند.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ محمدعلی طهماسبی با حضور در پیشوا، از ظرفیت‌های کشاورزی سازمان اتکا در این شهرستان واقع در بخش جلیل‌آباد بازدید کرد.

  وی با اشاره به سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در جهت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای گفت: کشت‌های گلخانه‌ای علاوه بر ارتقای راندمان تولید و کاهش مصرف آب، زمینه کنترل شرایط کشت را فراهم می‌کنند.

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی افزود: علی‌رغم توفیقی که در زمینه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در کشور حاصل شده است، اما هنوز با آنچه که مدنظر است، فاصله داریم و امیدواریم با اجرای سیاست‌های پیش رو بتوانیم علاوه بر توسعه گلخانه‌ها، بازارهای هدف مناسبی نیز برای آن‌ها تعریف کنیم.

  طهماسبی اظهار کرد: یکی از رویکردهای مدنظر در جهت تعریف بازارهای هدف، توسعه پایانه‌های صادراتی است که این مهم در شهرستان پیشوا نیز دنبال می‌شود.

  وی با بیان اینکه پایانه صادراتی ارزآوری قابل توجهی به همراه دارد، گفت:  دولت زمینه لازم برای راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی را فراهم کرده و از اجرای این‌گونه طرح‌ها حمایت می‌کند.

  معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: نگاه وزارت جهاد کشاورزی به دنبال ایجاد زنجیره تولید و ارزش‌افزوده بیشتر است و توسعه پایانه‌های صادراتی ازجمله راهکارهایی بوده که موجب تسهیل در این زمینه می‌شود.

  طهماسبی گفت: در حال حاضر و تا زمان راه‌اندازی پایانه صادراتی می‌توان با استفاده از ظرفیت خود کشاورزان و تشکیل تعاونی‌های کشاورزی و صادراتی به‌عنوان تشکل‌های فعال در حوزه بازرگانی، زمینه صادرات محصولات این منطقه را فراهم کرد.

  وی اظهار کرد: تشکیل این‌گونه تعاونی‌ها باعث می‌شود تا ارزش‌افزوده بیشتری نصیب کشاورزان شود و به عبارتی می‌توان گفت که زمانی ارزش‌افزوده نصیب تولیدکننده می‌شود که بتواند محصول خود را در بازار به فروش برساند.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: اگر در حال حاضر تولیدکننده محصول خود را هزار تومان می‌فروشد و با قیمت سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد، در صورتی‌ که خودش زمینه فروش محصول را با فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم ازجمله سورتینگ، سردخانه، انبارهای فنی و نظایر این‌ها فراهم آورد، بخشی از این اختلاف قیمت نصیب خود تولیدکننده خواهد شد ضمن اینکه محصول با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

  طهماسبی با بیان اینکه کشاورزی پیشوا همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود، گفت: پیشرفت علم کشاورزی و یافته‌های علمی جدید در این حوزه، موجب افزایش بهره‌وری تولید شده است که خوشبختانه کشاورزی پیشوا نیز همگام با علم روز دنیا به جلو می‌رود.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.