• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • یادداشت/ در تقارن دو بهار، جای شما خالیست

  یادداشت/ در تقارن دو بهار، جای شما خالیست

  یادداشت/ در تقارن دو بهار، جای شما خالیست

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ علی جعفری در دلنوشته ای به مناسبت اعلام پایان حکومت داعش نوشت: مالک اشتر سپاه اسلام؛ حاج قاسم سلیمانی در پیامی خطاب به رهبر عزیز انقلاب، از ریشه کن شدن شجره خبیثه غربی- عربی- عِبری داعش و محو شدن نام این جریان جنایتکار و گروه دیوصفت، از صفحه روزگار خبر داد.

  هفت سال پس از ظهور دولت به اصطلاح اسلامی عراق و شام که با ادعای بازگشت به اصل اسلام و سنت پیامبر، خون هزاران زن و مرد و کودک مسلمان اعم از شیعه و سنی را به زمین ریخت، میلیاردها دلار به زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی عراق و سوریه خسارت زد و هزاران بنای اسلامی و آثار باستانی و تمدنی که میراث جهانی محسوب می شد را نابود و با خاک یکسان کرد، اکنون شمیم آزادی و فتح در سرزمین بین النهرین و شامات، به مشام می رسد و ملت های ستمدیده و مظلوم عراق و سوریه، هلهله شادی سر می دهند.

  چه تقارن زیبایی؛ حلول ربیع الاول و حلول ربیع آزادی و فتح. ربیع الاول که همراه با آغاز امامت آخرین ذخیره الهی؛ مهدی موعود(عج) و میلاد پیامبر رحمت، شفقت و مهربانی حضرت محمدبن عبدالله(ص) است با ایام نصرت و پیروزی جیوش اسلام بر خیلِ سیه پوش اموی و سیه دلان داعش مقارن شده است.

  اما در این هنگامه بزم، دل هایمان آکنده از یاد و نام سروقامتان و اسطوره های مقاومت و ایثار در عصر غربت و مظلومیت یاوران دین خداست. شهدایی که مدال افتخار دفاع از حریم آل الله را بر گردن آویختند و با نشان زیبای «مدافع حرم» بر تارک تاریخ درخشیدند.

  چهره های معصوم شهدای مدافع حرم و خنده های لحظه وصل آنان، مگر از ذهن پاک می شود؟ از حبیب حرم؛ شهید حاج حسین همدانی که با اشک چشمانش در پیاده روی اربعین آرزوی شهادت کرد، گرفته تا آلاله بی سر؛ شهید محسن حججی که علمدار انقلاب او را حجت خدا در پیش چشمان ما دانست.

  چه دسته گل هایی از این مرز و بوم در این راه پرپر شدند، چه مه رویانی و چه مه سیرتانی.

  یادمان نمی رود ایثار و رشادت برادران افغان و عزیزان پاکستان و شیرمردان عراق و یمن را در لشکرهای همیشه پیروز فاطمیون و حیدریون و زینبیون.

  مگر فراموش می‌کنیم غیرت غیورمردان با صلابتِ سپاه اسطوره ای حزب الله لبنان را؟

  چه مظلومیتی و چه غربتی داشتند و دارند این مدافعان حرم! چه طعنه ها و تهمت هایی که از دوست و دشمن، نثارشان نشد، اما برای آنان که از این سرای فانی دل بریده و به معشوق واقعی رسیده بودند، گوشی برای شنیدن این طعنه ها نبود.

  حالا ماییم و شیرینی پیروزی، ماییم و حلاوت ظفر بر دشمن غدّار، ماییم و خانواده مظلوم و صبور و فرزندان معصوم و یادگاران شهیدان مدافع حرم، ماییم و راه شهادت …

  اشک مجال نمی دهد … غبطه می خوریم و صبر می کنیم.

  آی شهدا؛

  اگرچه جایتان در این بهار آزادی خالیست، اما لذت وصل و میهمانی بر سفره حضرت عشق(ع)، نوش جانتان.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4566 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.