• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • امام جمعه پیشوا: مردم باید اثرات حضور ۲۰ هزار دانشجو را در شهرستان ببینند

  امام جمعه پیشوا: مردم باید اثرات حضور ۲۰ هزار دانشجو را در شهرستان ببینند

  امام جمعه پیشوا: مردم باید اثرات حضور ۲۰ هزار دانشجو را در شهرستان ببینند

  امام جمعه پیشوا تأکید کرد؛ تشیعه باید همواره سیاسی علوی و حسینی باشد و از سیاست‌زدگی، حزب‌بازی و گروه‌بازی دوری کند.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرستان پیشوا با گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: بعد علمی، بعد سیاسی و فرهنگی، ابعاد بسیار مهمی هستند که غیرقابل تفکیک بوده و باید با هم آمیخته باشند.

  وی با بیان اینکه منظور از سیاسی بودن دانشجو، سیاست‌زدگی و حزب‌بازی نیست، اظهار کرد: اگر کاری کنیم که دانشگاه‌ها و دانشجویان فقط از لحاظ علمی رشد کنند، خیانت به دانشگاه‌هاست و اگر از نظر علمی آن‌ها را عقب نگه داریم و فقط به دنبال مباحث سیاسی باشیم، باز هم خیانت کرده‌ایم و باید این دو در کنار هم باشند.

  باقری با بیان اینکه شیعه باید سیاسی باشد، بیان کرد: آب‌خوردن، راه‌رفتن، نفس‌کشیدن و حتی شرکت شیعیان در نماز جماعات، جنبه سیاسی دارد و ما شیعه غیرسیاسی نداریم.

  امام جمعه پیشوا افزود: شیعه باید همواره سیاسی علوی و حسینی باشد و از سیاست‌زدگی، حزب‌بازی و گروه‌بازی دوری کند.

  حجت الاسلام والمسلمین باقری با بیان اینکه دانشجو باید دشمن‌شناس باشد، اظهار کرد: برای دانشجو باید مهم باشد که در کشورهای اسلامی چه می‌گذرد و یا دولت، ملت و منافقین چه می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها از نظر علمی پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، افزود: شهر پیشوا با برخورداری از دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه پردیس زینبیه و مرکز علمی کاربردی شهرداری پیشوا، قریب به ۲۰ هزار دانشجو و کادر آموزشی دانشگاهی را در خود جای داده است.

  امام جمعه پیشوا با تأکید بر لزوم تأثیرگذاری هرچه بیشتر دانشگاه‌ها در شهر پیشوا گفت: تأثیرگذاری دانشگاه‌های پیشوا برای مردم مشهود نیست، مردم باید برکات حضور ۲۰ هزار دانشجو و کادر دانشگاهی را در شهر ببینند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.