• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • امام جمعه پیشوا: مردم این دیار اجازه حذف تعطیلی ۱۵ خرداد را نخواهند داد

  امام جمعه پیشوا: مردم این دیار اجازه حذف تعطیلی ۱۵ خرداد را نخواهند داد

  امام جمعه پیشوا: مردم این دیار اجازه حذف تعطیلی ۱۵ خرداد را نخواهند داد

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت: صحبت از حذف تعطیلی ۱۵ خرداد سبب نگرانی مردم این مرز و بوم شده است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روح‌الله باقری در مراسم تکریم و معارفه شهرداران سابق و جدید پیشوا اظهار گفت: پیشوا شهر اهل‌بیت(ع)، شهر امامزاده جعفربن موسی(ع)، شهر ۱۵خرداد و شهر شهادت است.

  وی افزود: پیشوا شهر ایام تاریخی ۱۵ خرداد است که این روزها صحبت از حذف تعطیلی ۱۵ خرداد می‌شود، باعث نگرانی مردم این مرز و بوم است؛ ۱۵ خردادی که امام راحل در مورد آن گفتند که من این روز را تا ابد عزای عمومی اعلام می‌کنم، امروز صحبت از حذف تعطیلی این روز است که جای نگرانی است و ما قطعاً موضع داریم و حرف داریم و مردم این دیار اجازه این کار را نخواهند داد.

  امام جمعه پیشوا بیان کرد: تاریخ ما و حرکت انقلابی ایران از ۱۵ خرداد شروع شده و مبدأ حرکت نیز همین شهر و از کنار بارگاه مطهر حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) بوده است.

  وی از شوراهای اسلامی و شهرداران سابق تشکر کرد و گفت: شیرزاد یعقوبی حدود ۸ الی ۹ سال در این منطقه تلاش کرد و غلامرضا حبیبی نیز که سرپرستی چند ماه اخیر را بر عهده داشت بسیار خوب عمل کرد.

  امام جمعه پیشوا ادامه داد: شهردار واسطه میان حاکمیت و مردم است و از  طرف مردم انتخاب می‌شود یعنی از یک طرف شورای شهر که منتخب مردم هستند شهردار را انتخاب می کنند و از طرف دیگر، حکم ایشان توسط حاکمیت امضا می‌شود.

  باقری گفت: معمولاً کارهای شهرداری، ویترین و پیشانی هر شهر و حاکمیتی است و اگر دیدید مردم از شهرداری راضی بودند بدانید که از کل حاکمیت راضی هستند و اگر در شهر دیدید که مردم از شهرداری گله دارند، بدانید که نسبت به حاکمیت نیز حرف دارند.

  وی تأکید کرد: ما مسئولان نباید فکر کنیم که فقط مأمور به ساختن دنیای مردم هستیم. حضرت علی(ع) به مالک فرمودند که تو باید هم دنیای مردم را بسازی و هم مردم را صالح بار بیاوری و این یعنی اینکه مدیران در دین و دنیای مردم نقش دارند.

  امام جمعه پیشوا ادامه داد: انتظار داریم شهرداری‌های همچنان که کارهای عمرانی و خدماتی انجام می‌دهند کارهای فرهنگی، اجتماعی و انسانی نیز انجام دهند یعنی فکر، ذهن و فرهنگ مردم را نیز بارور کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین باقری افزود: آنچه گمشده شهرهای ماست، مسئله مباحث انسانی است، قسمتی از مشکلات ما به مسائل اقتصادی برمی‌گردد و عمده مشکل ما فرهنگ است.

  وی اضافه کرد: برحسب شنیده‌ها در لایحه‌ای که به مجلس داده شده درصدی از بودجه فرهنگی کم شده است و این جای نگرانی است که دید مسئولان ما نسبت به فرهنگ عوض شده است یعنی به جای اینکه به دغدغه اول ما تبدیل شود، دغدغه چندم شده است.

  امام جمعه شهرستان پیشوا بیان کرد: شهردار جدید پیشوا جز سابقون هستند و سابقه بسیار خوبی را از نظر کاری، مباحث اجتماعی داشته و دید وسیعی که نسبت به مسائل فرهنگی، اجتماعی و انسانی دارند که این مسئله، جای خوشحالی و امیدواری است و از اعضای محترم شورا نیز به واسطه این انتخاب تشکر می‌کنیم.

  باقری خاطرنشان کرد: امیدواریم که ایشان نیز موفق باشند و از شهرداران سابق و کسانی که کار، مجاهدت و تلاش کردند که شهر خوبی داشته باشیم نیز تشکر می‌کنم.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.