• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • امام ‌جمعه پیشوا از پیگیری تعطیلی پیشوا در سالروز شهادت امامزاده جعفر(ع) خبر داد

  امام ‌جمعه پیشوا از پیگیری تعطیلی پیشوا در سالروز شهادت امامزاده جعفر(ع) خبر داد

  امام ‌جمعه پیشوا از پیگیری تعطیلی پیشوا در سالروز شهادت امامزاده جعفر(ع) خبر داد

  امام‌ جمعه شهرستان پیشوا گفت: پرداختن به ۱۵ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) فرصت مغتنمی برای معرفی هرچه بیشتر این امامزاده است و تعطیلی پیشوا در این روز دنبال می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام ‌والمسلمین باقری در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا گفت: اینکه هر ساله ایامی مانند عاشورا، ۱۵ خرداد، ۲۲ بهمن و نظایر این ایام را زنده نگه می‌داریم برای این است که از اتفاقاتی که در این ایام افتاده است درس عبرت بگیریم.

  وی افزود: اگر بنا باشد فقط دور هم بنشینیم، سخنرانی کنیم و درس و عبرتی نگیریم، هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت.

  حجت‌الاسلام ‌والمسلمین باقری از برگزاری مطلوب مراسم حماسه ۹ دی با حضور حجت‌الاسلام ماندگاری ابراز رضایت کرد و گفت: از همه متولیان این مراسم ازجمله نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، شهرداری، شورای اسلامی شهر و متولیان امامزاده تشکر می‌کنم و سخنران جلسه نیز بسیار عوام‌پسند صحبت کرد و به بیان مسائل روز جامعه پرداخت.

  وی به مسابقه نقاشی برگزارشده در آستان مطهر حضرت امامزاده جعفر(ع) اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰۰ دانش‌آموز به همراه مربیان و اولیای خود در این مسابقه شرکت کردند که برنامه بسیار خوبی برای نسل امروز بود.

  امام ‌جمعه پیشوا گفت: نقاشی‌هایی که به‌وسیله دانش آموزان کشیده شده بود آن‌قدر با محتوا بود که می‌توانست درسی برای مسؤولان رده‌بالای نظام باشد.

  باقری بابیان اینکه باید از فتنه‌ها درس بگیریم گفت: متأسفانه هرروز فتنه‌ها، آزمایش‌ها و ابتلاها گریبان گیر ما هستند؛ فتنه‌هایی که رنگ عوض می‌کنند و به رنگ و لعاب امروزی درمی‌آیند.

  وی افزود: هر از چند گاهی شاهد ایجاد فتنه‌ای در جامعه هستیم که بانی اصلی آن دشمنان قسم‌خورده‌ای هستند که از اول انقلاب چشم دیدن پیشرفت‌ها، استقلال و آزادی ملت ایران را نداشتند و برخی از غفلت زدگان و فریب‌خوردگان داخلی نیز به این فتنه‌ها دامن می‌زنند.

  امام‌ جمعه پیشوا بیان کرد: در همین اتفاقات روزهای گذشته، مریم رجبی هم اعلام موضع کرده است؛ این‌ها درد است که بعد از قریب ۴۰ سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد فردی مثل مریم رجبی اعلام وجود و حمایت کند.

  وی گفت: حضرت آقا با مالباختگان مؤسسات مالی دیداری داشتند و این دیدار به‌گونه‌ای بوده است که به مالباختگان اعلام‌نشده که با چه کسی قرار است دیدار کنند و هنگامی‌که محضر رهبر معظم انقلاب رفتند، موجب تعجب آن‌ها شد.

  باقری اظهار کرد: مردم حرف‌های خود را زدند و حضرت آقا نیز دستور دادند که به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود تا این مباحث جمع شوند و این مسائل کوچک باعث نشود که دشمن سوءاستفاده کند.

  امام ‌جمعه پیشوا بابیان اینکه باید باافتخار مسؤولیت در نظام جمهوری اسلامی را بپذیریم گفت: یکی از فتنه‌های جدید این است که مسئولیت گرفتن در نظام اسلامی را مساوی با اختلاس کردن جلوه می‌دهند تا کسی جرأت نکند مسؤولیت قبول کند.

  وی بر حضور مدیران در جلسات شورای فرهنگ عمومی تأکید کرد و یادآور شد: ما مسؤولان هم خودمان بیت‌المال هستیم و هم وقتی‌که می‌گذاریم بیت‌المال است؛ ما دیگر متعلق به خودمان نیستیم و هر وقتی‌که از ما می‌گذرد از بیت‌المال هدر می‌رود.

  باقری با اشاره به اهمیت ۱۵ خرداد افزود: برای سخنرانی همایش ۱۵ خرداد به دنبال یک شخصیت کشوری هستیم که مردم از برکات حضور وی بهره‌مند شوند که باید پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهیم.

  امام ‌جمعه پیشوا ادامه داد: همه مردم قیام ۱۵ خرداد، شهرستان پیشوا و دشت ورامین را به اسم امامزاده جعفر بن موسی الکاظم(ع) می‌شناسند و یکی از مشکلاتی که داریم عدم معرفی این امامزاده است.

  وی گفت: پرداختن به ۱۵ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) فرصت مغتنمی برای معرفی هر چه بیشتر این امامزاده است و دنبال آن هستیم تا در صورت امکان این روز را در شهرستان پیشوا تعطیل اعلام کنیم.

  باقری گفت: ظرفیت دانشجویی و دانش‌آموزی بی‌نظیری در اختیار این شهرستان است که می‌توانیم از این ظرفیت جهت پرداختن به معرفی هر چه بیشتر حضرت امامزاده جعفر (ع) بهره ببریم.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.