• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • ثبت نام بیکاران برای اخذ وام اشتغال آغاز شد

  ثبت نام بیکاران برای اخذ وام اشتغال آغاز شد

  ثبت نام بیکاران برای اخذ وام اشتغال آغاز شد

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اختصاص داده است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از تسنیم؛ عیسی منصوری اظهار کرد: علاوه بر این، معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

  وی تصریح کرد: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می شود.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: این سامانه از روز دوشنبه فعال است و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی می‌توانند به این نشانی مراجعه و مراحل ثبت نام خود را برای بهره‌مندی از این تسهیلات دنبال کنند.

  منصوری افزود: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال ۹۶ ایجاد ۹۵۱ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.

  وی گفت: ۶۵۰ هزار شغل از این فرصتها در رشته های پراشتغال است و در مشوق های بیمه ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه مدت حل کند.

  منصوری گفت: دانش آموختگان در این طرح ۴  تا ۶ ماه در واحدهای مرتبط با درسشان کارورزی می کنند و ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به آنها پرداخت می شود.

  وی افزود: ۸۰ درصد کسانی که دوره های کارورزی را می گذراند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می شوند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.