• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • ملک دار عنوان کرد: اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا راه‌اندازی شد

  ملک دار عنوان کرد: اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا راه‌اندازی شد

  ملک دار عنوان کرد: اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا راه‌اندازی شد

  اورژانس اجتماعی با هدف ارائه خدمات تخصصی و فوری به افراد در معرض آسیب یا آسیب‌دیده در شهرستان پیشوا راه‌اندازی شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ آسیه ملک دار مسؤول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا گفت: رشد سریع تکنولوژی اگرچه آسایش و آرامش قابل ملاحظه‌ای را برای ما به ارمغان آورده است اما از منظر دیگر ارزیابی‌ها نشان داده است که آسیب‌ها و مشکلات روانی- اجتماعی نیز رشد فزاینده‌ای داشته و گاهی امکان مدارا با فشارهای موجود در زندگی به‌طور محسوسی کاهش پیدا کرده است.

  وی بیان کرد: آسیب اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، خودکشی و…، رفتاری است که به‌طور مشخص با هنجارهای اجتماعی در تعارض است و می‌تواند منجر به از دست‌دادن و یا کاهش عملکرد در سطح فردی، خانوادگی و اجتماعی شود.

  ملک دار افزود: آسیب‌ها در تمامی جوامع وجود دارند و با توجه به افزایش و درهم تنیدگی آن‌ها هر جامعه‌ای برای کنترل و کاهش آن برنامه‌ریزی، تدابیر و اقداماتی را تدوین و اجرا می‌کند.

  مسؤول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا ادامه داد: یکی از این برنامه‌ها اورژانس اجتماعی است؛ اورژانس اجتماعی مرکزی است که با هدف ارائه خدمات تخصصی و البته فوری به افراد در معرض آسیب و یا آسیب‌دیده (پیشگیری سطح دوم و سوم) سعی بر آن دارد که از انحراف مجدد آن‌ها جلوگیری کند.

  ملک‌دار گفت: آنچه در این برنامه از اهمیت وافری برخوردار است تخصصی‌بودن، به‌موقع‌بودن و در دسترس بودن ارائه این خدمات است چراکه هرچقدر فاصله بین زمان مشکل تا مداخله تخصصی کمتر شود تأثیرگذاری بیشتری خواهیم داشت.

  وی بیان کرد: بنابراین کلی‌ترین هدف اورژانس اجتماعی کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است و همچنین سعی بر آن دارد که خدمات تخصصی را در دسترس جامعه هدف خود قرار دهد.

  مسؤول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا تصریح کرد: اگرچه اورژانس اجتماعی در این راستا اهداف اختصاصی‌تری را همچون ارتقای توانمندی فرد آسیب‌دیده یا در معرض آسیب دنبال می‌کند تا فرد بتواند با افزایش آگاهی و مهارت‌های لازم با بحران‌های روبه‌رو شده مقابله کند و یا شناسایی مناطق آسیب‌خیز و انجام اقدامات تخصصی در این زمینه در جهت کاهش آسیب‌های اجتماع ازجمله دیگر اهداف اختصاصی اورژانس اجتماعی است.

  ملک‌دار اظهار داشت: می‌توان گفت اورژانس اجتماعی با اطلاعاتی که از نقشه خلقی مناطق به دست دارد می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای رصدکردن آسیب‌های اجتماعی باشد.

  وی افزود: به‌طورکلی چهار فعالیت اصلی در اورژانس اجتماعی عبارت از مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳، تیم سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین است.

  مسؤول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا ادامه داد: اورژانس اجتماعی سعی بر آن دارد که مداخلات روانی- اجتماعی قبل از مداخلات قضایی- انتظامی و یا در کنار این نوع مداخلات صورت گیرد که این مهم می‌تواند نقش بسیار ارزشمندی در پیشگیری و کاهش جرم داشته باشد و گاه حتی منجر به کاهش تعداد پرونده‌های قضایی شود.

  ملک ‌دار اظهار کرد: بنابراین فعالیت اورژانس اجتماعی این فرصت را ایجاد می‌کند قبل از اینکه فرد در پیچ‌وخم‌های قضایی قرار بگیرد با مداخلات به‌موقع و تخصصی زمینه بازگشت و حل مسائل او فراهم شود.

  وی در خصوص جامعه هدف این برنامه گفت: زنان و دختران آسیب‌دیده اجتماعی و در معرض آسیب اجتماعی حاد، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده‌اند، همسران آزاردیده، کودکان آزاردیده، معلولان آزاردیده، سالمندان آزاردیده، دختران و پسران فراری از منزل، کودکان خیابانی، مبتلایان به اختلال هویت جنسی، زوجین دارای اختلاف خانوادگی حاد، ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین ازجمله گروه‌های هدف برنامه اورژانس اجتماعی هستند.

  مسؤول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در افزود: اورژانس اجتماعی یک تفکر کارآمد در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی است و با توجه به گستردگی و تنوع آسیب‌ها باید بتوانیم با کمک به فراگیرشدن این برنامه و همچنین اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی آحاد جامعه، هماهنگی با سایر دستگاه‌های مرتبط و با مشارکت مردم گام‌های اثربخشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم.

  ملک ‌دار  در پایان از از پشتیبانی و حمایت‌ نجمه اسماعیلی مدیر بهزیستی شهرستان پیشوا برای راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در این شهرستان تشکر و قدردانی نمود.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.