• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • از افزایش نمایندگان پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس چه خبر؟

  از افزایش نمایندگان پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس چه خبر؟

  از افزایش نمایندگان پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس چه خبر؟

  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، از تصمیم این کمیسیون درباره افزایش تعداد نمایندگان در برخی حوزه های انتخابیه خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ اصغر سلیمی درباره تصمیم روز شنبه جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع افزایش تعداد نمایندگان در دستور کار این کمیسیون بوده است، گفت: حوزه های انتخابیه شهریار، قدس و ملارد به ۳ نفر، رباط کریم به ۲ نفر و ورامین و پیشوا و قرچک نیز به ۲ نفر افزایش یافت.

  وی افزود: در این میان به حوزه انتخابیه اسلامشهر با مرکزیت شهر اسلامشهر نیز یک نماینده اختصاص یافت.

  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع افزایش نمایندگان در کمیسیون در حال بررسی است و نکات ذکر شده باید به تایید نمایندگان مجلس در صحن علنی برسد.

  گفتنی است؛ بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار با توجه به شاخص های علوم انسانی، جغرافیایی، مساحتی، سیاسی و نظایر آن، حداکثر تا ۲۰ نفر می توان به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد. اما اکنون پس از حدود ۲۰ سال، تعداد نمایندگان مجلس افزایش نیافته است. بنابراین در صورت تصویب طرح جدید در صحن علنی مجلس، افزایش تعداد نمایندگان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ لازم الاجرا خواهد بود.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.