• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • معضلی به نام اتباع افغانی/ فرماندار پیشوا: برابر با جمعیت ایرانی، افغانی داریم

  معضلی به نام اتباع افغانی/ فرماندار پیشوا: برابر با جمعیت ایرانی، افغانی داریم

  معضلی به نام اتباع افغانی/ فرماندار پیشوا: برابر با جمعیت ایرانی، افغانی داریم

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: پیشوا با جمعیت ایرانی حدود ۹۰ هزار نفر و به همین میزان جمعیت افغانستانی، یکی از شهرستان‌های مهاجرپذیر استان تهران است.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ محمدکرم محمدی در دیدار با معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران، یکی از مشکلات در حال حاضر کشور را آسیب دیدن سرمایه‌های اجتماعی دانست که همین مسئله از دغدغه‌های رهبری، روسای سه قوه و همه دلسوزان نظام است و البته امیدواری‌های زیادی نیز در کشور وجود دارد.

  وی افزود: شهرستان پیشوا با جمعیت ایرانی حدود ۹۰ هزار نفر و به همین میزان جمعیت افغانستانی، به دلیل مسکن مهر و پایین بودن نرخ اجاره، یکی از شهرستان‌های مهاجرپذیر استان تهران است و عموماً بیشتر کسانی که به این منطقه مهاجرت می‌کنند در دیگر نقاط کشور آسیب دیده‌اند.

  فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: پیشوا یک منطقه مذهبی و خاستگاه انقلاب اسلامی است و از شهرستان‌های تازه تأسیس است که برخی از امکانات فرهنگی در آن وجود ندارد و تا به امروز از حداقل‌ها استفاده کرده‌ایم.

  گفتنی است؛ افزایش چشمگیر اقامت اتباع افغانی در شهرستان پیشوا در سال های اخیر، رفته رفته به معضلی اجتماعی در این شهرستان تبدیل می شود. به نظر می رسد علاوه بر گفته های فرماندار پیشوا، حضور چشمگیر افاغنه در پیشوا دو دلیل عمده دیگر نیز دارد: نخست؛ رونق کشاورزی و دامپروری که به نیروی کار فراوان و ارزان نیاز دارد و دوم؛ عدم توسعه یافتگی و فقدان سرمایه گذاری و در یک کلام؛ پیشرفت اقتصادی شهرستان پیشوا. امروز خواسته عموم مردم منطقه، قانونمند کردن زندگی و حضور اتباع افغانی از طریق تمرکز دادن آنها در کمپ‌ها و نیز رونق اقتصادی و اشتغال در شهرستان است.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.