• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • بی میلی عجیب رسانه ملی به شهرستان شدن پیشوا!!

  بی میلی عجیب رسانه ملی به شهرستان شدن پیشوا!!

  بی میلی عجیب رسانه ملی به شهرستان شدن پیشوا!!

  همایش بزرگ «پیشوا؛ نقطه آغاز قیام ۱۵ خرداد» بعدازظهر پنج شنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان پیشوا برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در آستانه یوم الله ۱۵ خرداد و سالگرد قیام خونین مردم شهرستان پیشوا در پانزدهم خرداد سال ۴۲، همایش باشکوهی با عنوان «پیشوا؛ نقطه آغاز قیام ۱۵خرداد» بعدازظهر پنج شنبه با سخنرانی دکتر علی لاریجانی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی در آستان مقدس امامزاده جعفر(ع)؛ نقطه آغازین و هسته اصلی شکل گیری این قیام برگزار شد.

  با توجه به ابعاد این همایش و ویژه گی سخنران آن، به نظر می رسید پوشش خبری آن بصورت گسترده و با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف محلی، استانی و کشوری انجام شود، اما به دلیل ناهماهنگی برای حضور خبرنگاران و ضریب حفاظتی بالای مراسم، خبرنگاران عمدتاً امکان پوشش مراسم را نیافتند و رسانه ملی تنها پوشش دهنده مراسم بود.

  با تلاش گسترده صدا و سیمای پیشوا برای تهیه گزارش از مراسم و ارسال به موقع آن، رسانه ملی روز جمعه (یک روز پس از مراسم) در بخش خبری ۱۴ شبکه یک، بعنوان تیتر اول، خبر همایش پیشوا و اظهارات مهم رئیس مجلس را منتشر کرد.

  اما نکته عجیب و درخور تأمل این بود که صداوسیما مطابق ۸ سال گذشته، با بی توجهی به مستقل شدن پیشوا و ارتقاء آن به شهرستان، از شهرستان پیشوا به عنوان «پیشوای ورامین» و «همایشی در ورامین …» یاد کرد که تعجب همه را برانگیخت.

  اگر از بی توجهی مسئولین بخش های خبری سیما که مدعی توجه دایمی به مسایل شهرستان ها و انتشار اخبار دقیق هستند، بگذریم، از اینکه این رویه چندین سال است با هدف در حاشیه بردن اخبار پیشوا و نادیده گرفتن جایگاه ویژه این شهرستان در تارک انقلاب اسلامی و مبدأیت آن در انقلاب اسلامی صورت می پذیرد، نمی توانیم بگذریم.

  شاید موضوع برای عموم، چندان مهم نباشد، اما کسانیکه در تأثیر اینگونه رفتارها بر جایگاه یک منطقه و نوع رفتار دستگاهها و نهادها بر اساس آن، خبر دارند، برایشان مهم است که نکند دستی در کار است که موضوعات پیشوا را ناچیز و کم اهمیت جلوه می دهد؟

  بسیار دشوار است بخواهیم خود را قانع کنیم که برخی افراد موثر در نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی، در این قضیه بی تقصیرند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.