• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • رئیس مجلس: رشد عقلانی و سیاسی مردم پیشوا بسیار ارزشمند بود

  رئیس مجلس: رشد عقلانی و سیاسی مردم پیشوا بسیار ارزشمند بود

  رئیس مجلس: رشد عقلانی و سیاسی مردم پیشوا بسیار ارزشمند بود

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانیت به تفکر دینی مردم عمق بخشید گفت: رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر پنج شنبه در همایش «پیشوا؛ نقطه آغاز قیام ۱۵ خرداد» اظهار داشت: قیام ۱۵ خرداد مبدأ نهضت امام راحل(ره) است که باعث تغییرات مهم در ایران و بعدها در کل منطقه شد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم پیشوا در این انقلاب سهم بسزایی داشتند عنوان کرد: در شرایط سخت کشور در کمتر شهری شاهد درگیری ها بودیم، قیام پیشوا لرزه به اندام رژیم انداخت و مردم آن توانستند سربازان و نیروهای امنیتی را سرکوب کنند.

  وی افزود: در آن زمان درگیری اندکی در قم و تهران وجود داشت و تنها حرکت مؤتلفه به سمت دانشگاه بود، لذا در این شرایط قیام مردم در پیشوا، بعنوان یک شهر کوچک، لرزه ای به رژیم بود که عمق توجه به دستورات امام(ره) و روگردانی از رژیم در اعماق فکر مردم را نشان می داد.

  دکتر لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه باید سالگرد قیام پانزده خرداد را قدر نهاد، گفت: ریشه دار بودن تفکر دینی در میان مردم و نقش روحانیت شیعه بسیار بسزا است و امام نیز همواره به توجه به روحانیت تاکید داشت.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانیت به تفکر دینی مردم عمق بخشید، خاطرنشان کرد: رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.