• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • سرقت نماد تخت جمشید از پارک جنگلی پیشوا

  سرقت نماد تخت جمشید از پارک جنگلی پیشوا

  سرقت نماد تخت جمشید از پارک جنگلی پیشوا

  تعدادی از نمادهای هخامنشی و تخت جمشید که توسط شهرداری پیشوا در ورودی پارک جنگلی این شهر نصب شده بود، به سرقت رفت.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا به نقل از ایران آنلاین؛ شهرداری پیشوا در راستای اجرای طرح زیباسازی، علاوه بر نصب نمادهای سفالی در میادین، بلوارها و معابر اصلی، در ورودی پارک جنگلی شهر اقدام به نصب سردیس هایی با نماد تخت جمشید کرده بود که شب گذشته تعدادی از این سردیس ها که بالای سردر ورودی نصب شده بود، توسط افراد ناشناس به سرقت رفت.

  شهردار پیشوا با تأئید این خبر گفت: شهر پیشوا به دلیل وجود تپه سفالین با قدمتی بالغ بر ۷ هزار سال در آن، از پیشینه ای تاریخی در تولید سفال برخوردار است که به منظور شناسایی این اثر و زیباسازی بصری شهر، از دست ساخته های سفالی در معابر و میادین مختلف این شهر استفاده شده است.

  دکتر حکمت امیری افزود: به منظور ساماندهی پارک جنگلی پیشوا، ساخت سردر ورودی این منطقه گردشگری با نمادهایی از تخت جمشید و معماری هخامنشی طراحی و اجرا شد که تعدادی از آنها توسط افراد ناشناس به سرقت برده شد.

  وی افزود: استفاده درست از امکانات شهری، به فرهنگ سازی و آگاهی بخشی جامعه نیاز دارد، چرا که هزینه اجرای این طرح ها از خود مردم تأمین می شود.

  شهردار پیشوا از مردم، رسانه ها و اهالی پیشوا خواست تا با فرهنگ سازی مناسب، از امکانات شهر به عنوان بخشی از دارایی خود حفاظت کرده و در توسعه و پیشرفت شهر یاریگر مدیریت شهری باشند.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.