• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • طرح‌های تشویقی شهرداری پیشوا برای بازسازی بافت های فرسوده

  طرح‌های تشویقی شهرداری پیشوا برای بازسازی بافت های فرسوده

  طرح‌های تشویقی شهرداری پیشوا برای بازسازی بافت های فرسوده

  معاون شهرسازی و عمران شهرداری پیشوا از اجرای طرح های تشویقی شهرداری برای مالکین بافت های فرسوده که قصد بازسازی ملک خود را دارند، خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ امیرافشین رئیسی نژاد گفت: مالکانی که در سال جاری اقدام به بازسازی ملک و بافت فرسوده خود نمایند، از طرح های تشویقی که شهرداری بر این منظور در نظر گرفته است برخوردار می شوند.

  وی افزود: تبلیغات گسترده ای را در حوزه احیای بافت های فرسوده در کل کشور شاهد بودیم که نشان از اهمیت موضوع بازسازی بافت های فرسوده دارد.

  معاون شهرسازی شهرداری پیشوا بیان کرد: در شهر پیشوا یکی از اولویت های شهرداری و معاونت شهرسازی، آگاهی مردم بر لزوم احیای بافت های فرسوده است و ما سعی می کنیم پرونده های ساختمانی که مربوط به بافت های فرسوده می شوند، کمتر به سمت ماده ۱۰۰ هدایت شوند.

  رئیسی نژاد گفت: اولین قدم در حوزه شهرسازی، طرح تفضیلی و رعایت اصول و استانداردهای ساختمانی است که در تلاش هستیم با فرهنگ سازی مناسب و شرح این اصول سه گانه برای سازندگان و مالکان، آنها را تشویق به اجرای استانداردها کنیم.

  وی با اشاره به استقبال سازندگان از این استانداردها، تصریح کرد: با اجرای استانداردها و استفاده از مصالح توسط مالکان بافت های فرسوده، شاهد کاهش مصرف انرژی، در حوزه های مختلف خواهیم بود.

  معاون شهردار پیشوا درباره گستردگی بافت های فرسوده شهر پیشوا گفت: ۱۸۸ هکتار بافت فرسوده در شهر پیشوا وجود دارد که اگر سازندگان تمایل به احیای آن داشته باشند، شهرداری آماده است تا جزئیات استاندارهای لازم در حوزه ساختاری را طبق قانون در اختیار آنان بگذارد.

  رئیسی نژاد بیان داشت: یکی از مشکلات اساسی کلان شهرها در حال حاضر مسئله پارکینگ است که در آینده ای نه چندان دور در شهر پیشوا هم با این بحران مواجهه خواهیم بود، که البته پیشنهاد شهرداری و کارشناسان حوزه شهرسازی تجمیع مجتمع های ساختمانی و مسکونی است و اگر مالکان بافت های فرسوده در ساخت و ساز خود به این موضوع توجه لازم را داشته باشند، کمک شایانی در توسعه شهری کرده اند.

  وی افزود: یکی از پروژه هایی که در حوزه احیای بافت فرسوده توسط شهرداری در حال اجرا می باشد، پروژه پیاده رو محله شهیدگاه است که با نظر مساعد اعضای شورای شهر، عملیات احداث آن آغاز شده است.

  معاون شهرسازی و عمران شهرداری پیشوا اظهار کرد: برای اولین بار و بعد از ۴۰ سال این پروژه زیبا سازی در این محل در حال اجرا است.

  وی به هماهنگی های انجام شده با اداره میراث فرهنگی در رابطه با انجام این پروژه اشاره و عنوان کرد: علاوه بر اداره میراث فرهنگی شهرستان پیشوا، با مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران جلساتی را در همین رابطه داشته ایم که نتیجه آن اجرایی شدن پروژه پیاده راه شهیدگاه تا مزار شهدای گمنام گردید.

  رئیسی نژاد درباره جزئیات این پروژه اظهار داشت: می توان از این پروژه به عنوان یک مسیر گردشگری نام برد که از مزارشهدای گمنام پیشوا آغاز و در بین مسیر به محله شهیدگاه که محل شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) است و در حال حاضر به صورت یک حسینیه برای زیارت عموم درآمده است، رسیده و بعد از عبور از آنجا و در پایان، این مسیر به حرم مطهر ختم خواهد شد.

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.