• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • یادداشت/ سخنی با نماینده گرامی …

  یادداشت/ سخنی با نماینده گرامی …

  یادداشت/ سخنی با نماینده گرامی ...

  نماینده مردم شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی، چند ماهی است که مواضع انتقادی خود را علیه دولت یازدهم شدت بخشیده و از هر تریبونی برای انتقاد از دستگاه اجرایی، بهره می جوید.

  دکتر سیدحسین نقوی در سطح کلان، در قامت مخالفت با وزرای پیشنهادی کابینه ظاهر شده و از طرفی ضمن بیان انتقادات تند علیه سیاست‌های دولت، رئیس و وزرای کابینه را آماج سوال و تذکر خود، قرار داده است. در سطح منطقه‌ای نیز موضوع مترو و موضع اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تبدیل این پروژه به قطار حومه ای، حربه مناسبی برای زیر سوال بردن دولت تدبیر و امید، به دست ایشان داده است.

  در عین حال باید گفت؛ نقوی، به اعتقاد اغلب سیاسیون، یکی از عناصر اصلی مجالس هشتم و نهم و از چهره های تأثیرگذار در خانه ملت بوده که در طول سنوات اخیر، مناطق ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت، کمتر نظیر آن را شاهد بوده است. وی به عنوان عضو برجسته و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و یک شخصیت دانشگاهی و صاحب نظر در مسائل سیاسی، چهره ای شناخته شده برای مسئولین، رسانه ها و مردم است و نام حوزه انتخابیه خود را بر سر زبان ها انداخته است.

  منش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در طی دو دوره نمایندگی مجلس – با کمی اغماض – میانه روی و اعتدال بوده و سعی نموده با تمامی جریانات سیاسی، تعامل و مدارا نماید. ملاحظه یاد شده، تقریباً در اغلب مواضع و رفتارهای سیاسی و اجتماعی وی، ظهور و بروز داشته و با مقایسه اندکی میان او با اسلاف گذشته اش که تماماً به یکی از دو جناح مطرح کشور متمایل بوده اند، قابل لمس و پذیرش است.

  اما رفتار اخیر دکتر نقوی، فاصله زیادی با منش گذشته ایشان دارد. به نظر می رسد؛ برخی مسائل پیش آمده میان مجلس و دولت در موضوع وزرای پیشنهادی علوم، بر این همه برآشفتگی تأثیر داشته و موضوعاتی مثل متروی تهران- پیشوا، آنرا تشدید نموده است. جو حاکم بر مجلس و جبهه گیری های نمایندگان، بویژه برخی نمایندگان تهران نیز بر این آتش، هیزم ریخته است. اما سوال اینجاست؛ چه کسی از این وضعیت، بیشترین ضربه را خواهد خورد؟ مغبون اصلی این ماجرا کیست؟

  پرواضح است که دولت و جریان همفکر آن، اگر نگوییم برای 7 سال دیگر (در صورتی که دوره دیگر نیز رأی بیاورد)، حداقل 3 سال دیگر، اداره امور جاری کشور را بر عهده دارند و چه بخواهیم و چه نخواهیم، این حق را از جانب آرای عمومی بدست آورده اند که سیاست های مورد نظر خودشان را اجرایی نمایند و اینگونه خرده گیری و تبدیل نمودن موضوعات فنی، عمرانی و تخصصی به تسویه حساب سیاسی، نه تنها کمکی به حل مسئله نمی کند، بلکه بر نگاه منفی و ذهنیت نامطلوب برخی مسئولین اجرایی، می افزاید و متضرر اصلی آن، مردم خواهند بود.

  به نظر می رسد؛ دکتر نقوی به پشتوانه مردمی خویش و توقعات و انتظارات مردم شهرستانهای پیشوا، ورامین و قرچک از ایشان، می بایست با صعه صدر و رفتاری خردمندانه و تدبیری آگاهانه، ضمن انجام مذاکرات فشرده با دولت بویژه شخص رئیس جمهور و دعوت از ایشان برای سفر به منطقه، مطالبات عمومی و بحق مردم را نه به تنهایی، بلکه با همراهی مردم پیگیری نماید. البته در این مسیر، همراهی و همکاری مسئولین و نخبگان منطقه بویژه ائمه جمعه، شوراهای اسلامی، خانواده معظم شهدا و … بسیار موثر خواهد بود.

  بدیهی است؛ انتقادات ایشان نیز از دولت که بخش عمده آن در راستای ایفای وظایف نمایندگی مردم و لازمه نقش نظارتی و تقنینی می باشد، می بایست در مجرای قانونی و با همان وزانت و متانتی که سابقاً از ایشان سراغ داریم، پیگیری و دنبال شود.

  مسلماً در سایه آرامش و تدبیر است که همکاری و نظر مساعد دولت حتی با سلیقه و گرایش متفاوت با نماینده مجلس، میسر خواهد شد و اقبال و حمایت عمومی، همچنان پشتوانه نماینده مردم شریف شهرستانهای پیشوا، ورامین و قرچک خواهد بود.

  علی جعفری

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4573 مطلب نوشته است .

  ۵ نظر on “یادداشت/ سخنی با نماینده گرامی …”

  • شصتي wrote on ۹ آذر, ۱۳۹۳, ۲۳:۴۵

   بدبختي این شهرستان اينه كه فرماندارش اونجا رو كرده دوره خانوادش، اينقدر غرق نباشيد باز هم دكتر نقوي

  • علی wrote on ۱۰ آذر, ۱۳۹۳, ۷:۳۸

   احسنت جناب جعفری شما درد دل مردم بیچاره رو می گی ولی کو گوش شنوا. در کشوری که انتقاد نباشد دیکتاتوری خواهد بود اما تا چه حد انتقاد چه قدر گیر دادن مخرب ، انتقاد باید سازنده باشد نه مخرب. بحمدالله شکر خدا مردم همیشه در صحنه که خوابند تا زیر پای افراد بیدار بشوند، مسئولان هم که بخاری ندارند اصلاً برایشان مهم نیست چه به سر مردم می آید و مهمتر از همه که شما فرمودید صاحب نظران و نخبگان جایشان را در دولت ها و دوره ها با مشاوران و … عوض کردند و بی رنگ شده اند. مردم ولی نعمتند فراموش نشود.

  • عبدالله wrote on ۲۱ آذر, ۱۳۹۳, ۱:۱۲

   هشت مورد از کوتاهترین جوک های ایرانی:

   1)سایپامطمئن 2)دانشگاه آزاداسلامی 3)اینترنت پرسرعت ایران 4))بانکداری اسلامی 5)گارانتی 6)شایسته سالاری 7)کی مهریه را داده کی گرفته 8)احساس تکلیف کاندیداها

  • حمید wrote on ۲۷ آذر, ۱۳۹۳, ۶:۳۴

   جانا سخن از زبان ما می گویی.آقای نماینده شمشیر را برای دولت از رو بسته و این گونه مواضع و اظهارنظرات تند فقط باعث ایجاد مشکل برای شهروندان ورامینی می شود

  • حمید wrote on ۲۷ آذر, ۱۳۹۳, ۶:۳۸

   آقای شصتی انصاف هم چیز خوبی است. ای کاش می گفتید که آقای فرماندار پیشوا کدام یک از فامیل های خود را بر سر کار آورده؟اسم و مشخصات این فامیل ها را بگویید تا همه آنها را بشناسند. اما اگر خواستید بنده اسم و مشخصات فامیل های فرماندار قبلی از دولت قبل را در اینجا اعلام می کنم …

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.