• خبر پیشوا مطالب داغ نتایج آزمون حوادث کاریابی

 • عملیات اجرایی مترو در شهرستان پیشوا آغاز شد

  عملیات اجرایی مترو در شهرستان پیشوا آغاز شد

  عملیات اجرایی مترو در شهرستان پیشوا آغاز شد

  عملیات اجرایی مکان یابی ایستگاه، ریل گذاری و دپوی تجهیزات کارگاه مترو در شهرستان پیشوا، با حضور جانشین مدیر عامل مترو تهران، پیمانکاران پروژه، فرماندار و مسئولین شهرستان پیشوا، آغاز شد.

  به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در جریان این عملیات و بر اساس موافقت فرمانداری پیشوا مقرر شد؛ علاوه بر تخصیص مکان برای ایستگاه مترو در پیشوا، 50 هکتار زمین جهت دپو و پارکینگ ناوگان حمل و نقل مترو در اختیار مترو تهران قرار گیرد.

  فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه این بازدید اظهار داشت: راه اندازی مترو پیشوا یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان بود که در دور نخست سفر هیئت دولت به تصویب رسید و اجرای آن در دستور کار قرار گرفت.

  وی افزود: اجرای متروی پیشوا در ابتدا به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی سپرده شد، اما با درخواست مردم و مسوولان و موافقت شخص رئیس جمهور، اعتبارات و عملیات این طرح مهم به شرکت مترو تهران واگذار شد.

  بهرام ستاری تصریح کرد: در حال حاضر 35 درصد از عملیات اجرایی این پروژه شامل زیرسازی و احداث پل های مورد نیاز انجام شده و با اختصاص اعتبار مورد نیاز به متروی تهران، زیرساخت لازم برای احداث ایستگاه و ریل گذاری نیز فراهم شده است.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اجرای طرح متروی تهران- پیشوا در سه فاز انجام می شود که فاز نخست؛ ریل گذاری شهرستان ری تا قرچک، فاز دوم؛ اجرای ریل گذاری از شهرستان قرچک تا پیشوا و فاز سوم احداث ایستگاه های مترو در سه شهرستان پیشوا، ورامین و قرچک است.

  فرماندار پیشوا در خاتمه گفت: تا کنون جلسات متعددی با حضور مسئولان شهرستان و مسئولان مترو برگزار شده و وظایف دو طرف برای نهایی شدن این پروژه تعیین شده است.

  گفتنی است؛ سیدحسین نقوی نماینده شهرستانهای پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی نیز هفته گذشته در مراسم نمازجمعه شهرستان پیشوا از آغاز عملیات اجرایی مترو خبر داده و مدت زمان نهایی شدن آن را دو سال و نیم ذکر کرده بود.

  برچسب :

  مطالب پیشنهادی :

  درباره نویسنده

  4574 مطلب نوشته است .

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 pishva |خبر پیشوا. محفوظ است.