عملیات اجرایی مترو در شهرستان پیشوا آغاز شد

عملیات اجرایی مترو در شهرستان پیشوا آغاز شد

عملیات اجرایی مکان یابی ایستگاه، ریل گذاری و دپوی تجهیزات کارگاه مترو در شهرستان پیشوا، با حضور جانشین مدیر عامل مترو تهران، پیمانکاران پروژه، فرماندار و مسئولین شهرستان پیشوا، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری پیشوا؛ در جریان این عملیات و بر اساس موافقت فرمانداری پیشوا مقرر شد؛ علاوه بر تخصیص مکان برای ایستگاه مترو در پیشوا، 50 هکتار زمین جهت دپو و پارکینگ ناوگان حمل و نقل مترو در اختیار مترو تهران قرار گیرد.

فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه این بازدید اظهار داشت: راه اندازی مترو پیشوا یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان بود که در دور نخست سفر هیئت دولت به تصویب رسید و اجرای آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: اجرای متروی پیشوا در ابتدا به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی سپرده شد، اما با درخواست مردم و مسوولان و موافقت شخص رئیس جمهور، اعتبارات و عملیات این طرح مهم به شرکت مترو تهران واگذار شد.

بهرام ستاری تصریح کرد: در حال حاضر 35 درصد از عملیات اجرایی این پروژه شامل زیرسازی و احداث پل های مورد نیاز انجام شده و با اختصاص اعتبار مورد نیاز به متروی تهران، زیرساخت لازم برای احداث ایستگاه و ریل گذاری نیز فراهم شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اجرای طرح متروی تهران- پیشوا در سه فاز انجام می شود که فاز نخست؛ ریل گذاری شهرستان ری تا قرچک، فاز دوم؛ اجرای ریل گذاری از شهرستان قرچک تا پیشوا و فاز سوم احداث ایستگاه های مترو در سه شهرستان پیشوا، ورامین و قرچک است.

فرماندار پیشوا در خاتمه گفت: تا کنون جلسات متعددی با حضور مسئولان شهرستان و مسئولان مترو برگزار شده و وظایف دو طرف برای نهایی شدن این پروژه تعیین شده است.

گفتنی است؛ سیدحسین نقوی نماینده شهرستانهای پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی نیز هفته گذشته در مراسم نمازجمعه شهرستان پیشوا از آغاز عملیات اجرایی مترو خبر داده و مدت زمان نهایی شدن آن را دو سال و نیم ذکر کرده بود.

برچسب :

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

4371 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 اخبار پیشوا در تلگرام
تمام حقوق این سایت برای © 2017 pishva |پایگاه خبری پیشوا. محفوظ است.